کسب و کار

بررسی کسب و کارهای مختلف

۱۳ مطلب در آبان ۱۴۰۰ ثبت شده است

پیدا کردن یک سمساری قابل اعتماد!

در قانون تجارت شغلی که به خرید و فروش لوازم دسته دوم میپردازد به سمساری میگویند. در کل در تعریف کالای دسته دوم می توان اینطور عنوان نمود که کالایی میباشد که قبل یک نفرآن را به صورت نو خریداری کرده است و در یک بازه زمانی آن را مورد استفاده قرار داده و پس از مدتی به دیگران در ازای پول و یا رایگان واگذار می کند.کسی که در این میان نقش رابط را بازی می کند باید دارای مهارت کافی در امر قیمت گذاری باشد تا هم سود معقولی به خودش برسد و هم بتواند مشتری را در سطح رضایت بالایی نگه دارد.رضایت مشتری در یک کلام به معنای بازگشت آن و معرفی مغازه به سایر دوستانش میباشد.

 

برای فروش لوازم دست دوم خانه‌ی خودتان میتوانید به سمساری در شمال تهران مراجعه کنید. اطلاعات بیشتر

 

چگونه یک سمساری خوب پیدا کنیم؟

 

برای آنکه از هر لحاظ به خریداری که کالای شما را خریداری می کند اعتماد کنید،باید یا به صورت حضوری و یا اینترنتی در جستجوی بهترین سمساری باشید.با جستجوی و دقت می توان با سابقه ترین مراکز خرید و فروش کالاهای دست دوم را یافت و کالای خود را واگذار کرد.در برخی موارد هم شما قصد دارید کالای دست دومی را تهیه کنید که باز هم می توان از فضای مجازی کمک گرفت.معمولا افراد با تجربه و کاربلد سوابق خود و آدرس مغازه و هر آنچه که لازمه مشتری است را در فضای مجازی منتشر می کنند تا به بهترین نحو ممکن برای مشتریان قابل دسترس باشند.یکی از مواردی که در یافتن مرکز خرید و فروش کالا دست دوم خوب باید مد نظر داشت میزان سابقه ای است که آن مرکز دارد.بدیهی است هرچه قدر سابقه آن بالاتر باشد میزان اعتماد به آن نیز بالاتر است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با سمساری تهران در تماس باشید.

 

سمساری محلی است که در آن کالاهای دست دوم خرید و فروش می شوند.

 

اکثر مردم حداقل یک بار تجربه خرید یا فروش کالای دسته دوم را داشته اند. زمانی که شما نیاز دارید کالایی را با قیمت مناسب خریداری کنید و یا نیاز دارید یکی از وسایل منزل، اداره و یا فروشگاه خود را تعویض کنید، اولین گزینه ای که به ذهن می رسد مراجعه به یک سمساری است. برای مراجعه به یک فروشگاه سمساری به خصوص در شهرهای بزرگی مانند تهران باید هزینه و زمان زیادی صرف کنید، که ممکن است حتی برای برخی از ما دشوار و هزینه بر باشد.

 

در اینجا من سمساری دپوچی را به شما معرفی می کنم که به راحتی و فقط با یک تماس تلفنی میتوانید با آن ها در ارتباط باشید.

 

منبع:

 

https://www.javanonline.ir/fa/news/1050397/%D8%B3%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%DA%86%D8%B7%D9%88%D8%B1-%DB%8C%DA%A9-%D8%B3%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%A8-%D9%BE%DB%8C%D8%AF%D8%A7-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85

 

 

موافقین ۰ مخالفین ۰

بیزینس کوچینگ چیست و چه کاربردی دارد؟

 بیزینس کوچینگ یک روش جدید و موثر برای پیشرفت کسب و کار و افزایش درآمد است. بیزینس کوچ شما را از اشکالاتتان مطلع کرده و فرصتهای پیشرفت را نشانتان می‌دهد.

برای موفقیت در کسب و کارهایتان میتوانید به بیزینس کوچینگ آرش اسماعیلی مراجعه کنید.

 ««بیزینس کوچینگ»»   یکی از آن موضوعات داغ و جدید دنیای کسب و کار است. از آن دسته موضوعاتی که باعث تغییر و تحولات زیادی در این زمینه شده است به قولِ فرنگی‌ها یک گِیم چِنجِر واقعی بوده است. به استناد تحقیقات گسترده ی جهانی، حدود 98 درصد از افرادی که در این دوره‌ ها شرکت کرده اند، به موفقیت چشمگیری در کسب و کارشان دست پیدا کرده و خواستار این بوده اند که این کوچ کردن در تمام سال های فعالیتشان ادامه داشته باشد! بیزینس کوچینگ چیست و چه فوایدی دارد؟ اگر بخواهیم خیلی ساده توضیح دهیم، میتوانیم بگوییم همانطور که کشتی گیر به یک مربی نیاز دارد که در زمان مسابقه در بیرون گود بازی را تماشا کند و به او در شکست رقیب کمک نماید، هر کسب و کاری هم به یک بیزینس کوچ نیاز دارد که از بیرون به شرایط شرکت و گروه نگاه کرده و بتواند اشکالات و فرصت های موجود برای پیشرفتش را ببیند و آنها را به کارفرما یا مدیر گوشزد کند. نقش مشاوره ای و هدایتی بیزینس کوچ در کسب و کار باعث ایجاد یک برنامه برای رسیدن به اهداف تعیین شده ی شرکت میشود، در نتیجه ی همه ی فعالیت های مجموعه جهت گیری میشوند و در مسیر درستی قرار میگیرند. مسیر کسب و کار پر از موانع غیر قابل پیش بینی است اما بیزینس کوچ به منزله ی شخصی است که چند قدم از شما جلوتر ایستاده است و آن موانع را دیده و از آنها مطلع است؛ پس میتواند به شما بگوید که جلوی پایتان را نگاه کنید تا در چاله های شکست نیفتید. آیا شرکت در دوره آموزش بیزینس کوچینگ مفید است؟ آموزش هایی که قرار است در یک    دوره بیزینس کوچینگ    ببینید مجموعه ای از مهارت ها و ابزارهایی هستند که به شما کمک میکنند در مسیر کسب و کار از رقبا پیشی بگیرید. درست است که موضوعاتی مانند باور و انگیزه مسائل مهمی در کسب و کار هستند و در ابتدا همچین مباحثی به افراد کمک میکرد در مسیر درستی قرار بگیرند، اما دوره آموزش بیزینس کوچینگ دوره ی پیشرفته تر و مدرنتری است که به مباحث بسیار جدیدتری میپردازد. در این دوره شیوه ی درست مدیریت کسب و کار به روشی عملی به شما آموزش داده میشود و دیگر صحبتی از دروس تئوری، طولانی و خسته کننده نیست. آموزش های این دوره در جهتی است که به شما کمک میکند در سریعترین زمان ممکن به درآمد زیادی برسید و مگر این آرزوی هر کسی نیست؟ نکته ی جالب توجه در مورد دوره های آموزش بیزینس کوچینگ این است که آموزش های آن تنها مختص افرادی نیست که صاحب یک کسب و کار هستند. در واقع میتوان دانش پذیران این دوره را در سه دسته طبقه بندی کرد: افرادی که در حال حاضر کاری ندارند و به دنبال شروع یک کسب و کار جدید هستند. افرادی که کسب و کار مخصوص خود دارند و میخواهند درآمد بیشتری داشته باشند. و کسانی که خودشان میخواهند یک بیزینس کوچ شوند. در یک دوره بیزینس کوچینگ کاملاً کاربردی و عملی، به شما یاد داده میشود که چطور یک ایده را خلق و اجرا کنید. چطور از ابزارهای کسب و کار استفاده کنید، چطور سیستم سازی و اهرم سازی کنید، چطور در زمان کم درآمد زیادی کسب کنید، چطور برون سپاری کنید، چطور یک بیزینس پلن طراحی کنید و... منبع: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1400/01/30/2487681/%D8%A8%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%86%D8%B3-%DA%A9%D9%88%DA%86%DB%8C%D9%86%DA%AF-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%DA%86%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF

موافقین ۰ مخالفین ۰

نحوه صحیح پاسخگویی به تلفن در محل کار!

طراحی یک تصویر حرفه ای در محل کار برای رسیدن به موفقیت شغلی مهم است. لباس شخص، نحوه سخن گفتن، تعامل با همکاران، مشتریان و مدیران بسیار حائز اهمیت است. پاسخگویی به تلفن، کاری است که تقریبا هر کارمندی صرفنظر از موقعیت و شرکتش، انجام می دهد.

برای استفاده از آموزش های فن بیان می توانید به وب سایت فرشته ایران نژاد مراجعه کنید همچنین مقالات موجود در سایت شان بسیار جامع و کاربردی است. اطلاعات بیشتر

پاسخگویی به تلفن با صدایی واضح و بشاش به تماس گیرنده کمک می کند تا احساس راحتی کرده و در نهایت لحنی مثبت را ارائه دهد. شرایط زیادی ممکن است به محض پاسخگویی به تلفن پیش بیاید. دانستن قوانین و مقررات پاسخ مناسب و توسعه عادات ارتباطات خوب، مهارت هایی مهم برای یادگیری هستند. ما به شما چگونگی پاسخگویی به تلفن در موقعیت های مختلف را نشان می دهیم.

 

گفتگوی آهسته و واضح باعث می شود تا تماس گیرنده منظور شما را بهتر بفهمد. طرح ریزی یک تن صدای بشاش می تواند خوش رویی، اعتماد به نفس، اشتیاق را برانگیزد. تماس گیرنده نمی تواند شما را ببینید، بنابراین مطمئن شوید که صدای شما آرام و جذاب باشد. این طور فرض کنید که تماس گیرنده درست درمقابل شما است. لبخند زدن در حین تماس می تواند در صدای شما تاثیر بگذارد. هنگامی که به تلفن پاسخ می دهید، مطمئن باشید در حال غذاخوردن، نوشیدن و یا جویدن آدامس نیستید.

 

تنظیم کردن سرعت و صدای شما. برخی افراد دوست دارند که با صدایی بالاتر از حد معمول با آنها صحبت شود. از حجم طبیعی صدای خود استفاده و از فریاد زدن اجتناب کنید. قبل از اینکه به تلفن پاسخ دهید یک نفس عمیق بکشید و به آرامی تلفن را جواب دهید.

 

از سلام استاندارد استفاده کنید. سلام شما باید شامل یک سلام مناسب باشد، مانند «صبح بخیر» و یا «عصر بخیر». ضمن تشکر از تماس مشتری، خود و شرکت خود را معرفی کنید و از آنها بخواهید که چگونه شما می توانید به آنها کمک کنید. از دادن اطلاعات بیش از حد، به محض پاسخگویی به تلفن، دوری کنید. اطلاعات اولیه ای که نیاز است را به آنها بدهید. یک سلام گویا و مختصر مانند :« صبح بخیر، با تشکر از شما برای تماستان، من….. هستم، چگونه می توانم به شما کمک کنم؟»

 

آماده باشید. برای اطلاعاتی که تماس گیرنده ممکن است به اشتراک بگذارد، یک مداد و دفترچه یادداشت نزدیک تلفن قرار دهید اگر شما منشی هستید و پاسخگوی افراد زیادی هستید، می بایست لیست اسمهایشان را کنار خود قرار دهید.

 

نام، آدرس و شغل تماس گیرنده را بخاطر بسپارید. مگر در مواردی که آن شخص را می شناسید، که باید از نام آن استفاده کرد. نوشتن باعث می شود شما در طول زمان تماس، نام تماس گیرنده را فراموش نکنید. اگر تماس گیرنده خود را معرفی نکرد از او بپرسید« ممکن است بپرسم چه کسی تماس گرفته است؟» این یک کار قابل قبول است که نه تنها به شما اجازه می دهد که آنها شخصا اسم خود را بگویند ، بلکه به شما این فرصت را می دهد که یک یادداشت بردارید که برای تماس دوباره با آن شخص یا انتقال به دیگر خطوط، نیازدارید.

 

نگه داشتن بصورت حرفه ای. وقتی که شما در شرکت خود تلفن را پاسخ می دهید، همیشه نمی دانید چه کسی طرف گفتگوی شماست. می تواند رئیس، مشتری، یکی از همکارانتان و یا حتی یک تماس اشتباه باشد. پاسخگویی با شروعی حرفه ای باعث می شود در هر مکالمه ای قدمی درست و شایسته بردارید. قبل از نگه داشتن تماس گیرنده در انتظار، از او اجازه بگیرید. اگر شما نیاز به انتقال تماس یا قرار دادن تماس گیرنده در حالت انتظار برای بدست آوردن برخی اطلاعات برای پاسخ به یک سوال هستید، قبل از هرچیز تلفن را روی حالت Hold قرار دهید.

 

– یادتان باشد هرگز ازکلمات عامیانه یا کلمات اختصاری استفاده نکنید ممکن است مشتری متوجه نشود. مودب، آرام، و حرفه ای عمل کنید حتی اگر تماس گیرنده شاکی یا بی ادب باشد. ضمن رعایت ادب، هرگز بیش از حد غیر رسمی صحبت نکنید تا زمانی که شما هنوز تماس گیرنده را نشناخته اید.

 

– اجتناب از حواس پرتی، همه کارهایتان را زمین بگذارید و روی تماس تلفنی تمرکز کنید چونکه تماس گیرنده متوجه بی دقتی و حواس پرتی شما می شود. شما نمی خواهید که در طول تماس گیج و مشغول به نظر بیایید.

منبع:

https://www.eligasht.com/Blog/learning/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%AA%D9%84%D9%81%D9%86%D9%90-%D9%83%D8%A7%D8%B1%D9%8A-%D8%B1%D8%A7-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-%D8%AF%D9%87%D9%8A%D9%85%D8%9F/

موافقین ۰ مخالفین ۰

چرا مردم رو به خرید لوازم منزل از سمساری آورده اند؟

خرید لوازم منزل به شکل مدرن برای برخی از افراد در اولویت نیست بلکه بسیاری از افراد البته برخی از لوازم منزل خود را در سمساری ها جستجو می کنند، این تصور که قیمت برخی از لوازم در سمساری پایین تر است درست است اما سمساری ها دارای لوازمی هستند که اگر بخواهید دکوراسیون منزل خود را با انها تزئین کنید قطعا این موارد را در خانه خود به زیبایی جای می دهید، می توانید در سمساری ها لیوان ها و یا بشقاب هایی را پیدا کنید، دور طلایی که مربوط به عهد ها و دوره های گذشته است، نه اینکه حتما زیر خاکی باشند، بلکه آنها به طور مثال طرح هایی از آن دوره ها هستند که شما نمی توانید در مغازه های دیگر این لوازم منزل را پیدا کنید، البته در این اوضاع گران شدن لوازم منزل، بسیاری از افراد برای خرید لوازم منزل نیز به سمساری مراجعه می کنند، به هر حال سمساری ها کالاهایی را عرضه می کنند که لوازمی سالم و کاربردی است و از قیمت بسیار مناسبی نیز برخوردار هستند.

برای فروش لوازم دست دوم خانه‌ی خودتان میتوانید به سمساری آنلاین دپوچی مراجعه کنید.

چرا مردم رو به خرید لوازم منزل از سمساری آورده اند؟

با توجه به شرایط اقتصادی امروز و اینکه کشور ما در حال تحریم است قطعا کالاهایی که وارداتی هستند دارای قیمت بسیار بالایی بوده که اکثریت افراد از پس خرید این نوع کالاها بر نمی آیند، از طرفی می توان گفت بازار هر روز گران تر می شود و اما سمساری ها در این اوضاع همیشه با مردم همراه هستند، آنها لوازم منزل را با قیمت عالی که به فروش می رسانند، لوازمی که معمولا بسیار کم کار کرده اند و دوام بالایی دارند، سمساری ها در این راه به مردم کمک می کنند، بالارفتن و یا پایین آمدن قیمت دلار هیچ تاثیری بر خرید لوازم منزل از سمساری ها ندارد و این بهترین وجه این نوع مغازه ها است که شما هر چیزی را می توانید در سمساری پیدا کنید و بخرید و نگران قیمت ان نباشید. به همین دلیل است که بیشتر در سالهای اخیر مردم زیادی به سمت خرید لوازم منزل از سمساری روی آورده اند.

 

در یک سمساری چه کالاهایی به فروش می رسد؟

آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که در یک سمساری چه نوع کالاهایی باید بخرید و چه نوع کالاهایی را می توانید پیدا کنید، اگر به شما بگویم می توانید از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را در یک سمساری پیدا کنید اغراق نکرده ام، در یک سمساری می توانید اینگونه لوازم منزلی را پیدا کنید:

 • میز
 •  مبل
 •  فرش
 • یخچال
 • گاز
 • موکت
 • لوازم آشپزخانه
 • ماشین لباسشویی
 • لوازم دکوری
 • لیوان ها و فنجان های آنتیک
 • تابلوهای نفیس

کالاهایی که دکوری هستند از جایگاه ویژه ای در یک سمساری برخوردار هستند حتی می توانم اینگونه بگویم که این نوع کالاها برای بسیاری از افراد شگفت انگیز بوده و بسیاری از افراد برا دکوراسیون منزل خود را یکپارچه و زیبا کنند به طور مستقیم ابتدا به سمساری ها مراجعه می کنند، زیباترین نوع فنجان ها، تابلوها و قندان ها و اشیا دیگر را می توانید در یک سمساری ببینید، حتی مواردی که در هیچ مغازه ای پیدا نمی شود، مبل هایی سلطنتی که یادگاری از دوران جالب تری است که دارای چوب های گردو بسیار عالی است و در هیچ جا اینگونه جنس با کیفیت را پیدا نخواهید کرد. البته تابلوهایی را نیز می توانید در سمساری های پیدا کنید که حتی باعث شگفتی شود، تابلوهای نقاشی که بسیار نادر و حتی در برخی موارد جنس های اصلی که در جای دیگر شاید ندیده اید و این البته مربوط به سمساری هایی است که در کار عتیقه و جنس های کمیاب و نادر نیز هستند، این تابلوها با قیمت هایی بالا به فروش می رسند و خریدار اصولا از اصل بودن آنها با خبر است. بنابراین واقعا می توانید گفت هر انچه که می خواهید در یک سمساری پیدا می شود.

آیا سمساری ها کالاها را ضمانت می کنند؟

برخی سمساری ها وجود دارند که برخی از کالاهای بسیار سنگین و گران قیمت را که عتیقه نیستند اما برای روزهایی بوده که سالهای زیادی از آنها گذشته است را ضمانت می کنند و یا اینکه برخی سمساری ها دارای کالاهایی وارداتی هستند بنابراین این نوع کالاها دارای قیمت هایی بالاتر هستند ولی خود سمساری این نوع کالاها را تضمین می کند، این نوع کالاها خارجی بوده و البته دارای جنس های بسیار عالی و درجه یک هستند. در حال حاضر مردم معمولا در این بازار از سمساری ها بسیار دیدن می کنند به همین دلیل سمساری ها نیز نه همه کالاهای خود را بلکه برخی از این نوع کالاها را ضمانت می کنند.

منبع:

https://www.ilna.news/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A8%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7-206/1025866-%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%84%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D9%85%D9%86%D8%B2%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF

موافقین ۰ مخالفین ۰

نکات نظافت محیط کار

نطافت محیط کار برای حفظ بهداشت عمومی محل کار و سلامت کارکنان ضروری است. از طرفی منجر به افزایش سودآوری فعالیت تجاری شرکت ها در درازمدت می شود. برای نظافت محیط کار باید از نیروهای متخصص در نظافت استفاده کرد تا فرایند نظافت به سرعت و با کیفیت بالا انجام شود و علاوه بر آن خللی به روند فعالیت های شرکت وارد نشود.


برای نظافت محل کار در تهران به وب سایت مهرگان مراجعه کنید

تمیز نگه داشتن محیط کار برای داشتن روز کاری پربار بسیار مهم است. وقتی از خدمات نظافت محل کار حرفه ای استفاده می کنید و نیروهای متخصص را استخدام می کنید، دفتر کار شما از گردوغبار و هر گونه آلودگی پاک می شود. بنابراین شما و کارمندانتان بازدهی بیشتری خواهید داشت و حواسشان در زمان انجام کار پرت نخواهد شد. در ادامه به خدمات تمیز کردن محیط کار می پردازیم. البته این موارد تنها بخشی از خدمات نظافت محیط کار به حساب می آیند.

• تمیز کردن گردوغبار میز کار، پنجره، قاب عکس و مانیتور کامپیوتر
• جاروبرقی و شستن فرش ها و کفپوش ها
• ضد عفونی دستگیره های در، صفحه کلید و ماوس کامپیوتر
• خالی کردن سطل آشغال ها

فرایند نظافت محیط کار چیست؟

محیط کاری شما هر جایی که باشد، خواه در محل زندگی خواه در محل کار، با استفاده از خدمات نظافت حرفه ای توسط نیروهای مجزب محیط کاری شما مرتب ، تمیز و ضدعفونی خواهد شد. نحوه سازماندهی دفتر و تمیز کردن محیط کار توسط متخصصان نظافت انجام می شود.
دفتر و محیط کار اگر به صورت منظم نظافت و ضدعفونی نشود، به محل امنی برای رشد میکروب ها و باکتری ها تبدیل می شود. تمیز کردن و ضد عفونی کردن منظم میز کار به شما کمک می کند از بروز بیماری جلوگیری کرده و آرامش کافی حین انجام کار داشته باشید.

برای تمیز کردن محیط کار باید به نکات زیر توجه کرد:

تهیه چک لیست نظافت محیط کار
برای تمیز کردن هر قسمت از محل کار خود چک لیست تمیز کردن دفتر کار را تهیه کنید.

نکات تمیز کردن محیط کار

مرتب کردن: موارد بازیافتی را جدا کنید. بازیافت کنید، آن را دور بریزید یا آن را به جای خود برگردانید. از کراوات های زیپ دار برای سیم پیچ و مرتب نگه داشتن سیم ها استفاده کنید.
گردگیری
گردگیری و از بین بردن گردوغبار روی سطوح یکی از موارد مهمی است که باید قبل از استفاده از پارچه های مرطوب نظافت، مورد توجه نیروی نظافتی قرار گیرد. به ویژه قسمت هایی که به صورت مشترک استفاده می شود به نظافت دقیق تری نیاز دارند. برای گردگیری و نظافت وسایلی مانند صفحه کلید و یا شکاف هایی که قابل دسرسی نیستند، از تجهیزات ویژه ای استفاده می شود. هوای فشرده برای پاک کردن گردوغبار از مکان های که دسترسی به آن ها سخت است، کارامد خواهد بود.
نظافت شیشه ها و پنجره ها
برای پاک کردن لکه های روی شیشه ها و پنجره ها، با حوله و شیشه پاک کن، تمام سطوح شیشه ها تمیز می شود و لکه ای روی آن باقی نمی ماند.
ضد عفونی کردن
با اسپری ضدعفونی کننده و پارچه تمیز تمام سطوح ضدعفونی می شوند. سطوحی که احتمال تجمع آلودگی ها روی آن ها بالاست، مانند دستگاه های فروش، مایکروویو، دسته یخچال و شیرآلات، باید با دقت و توجه بیشتری تمیز شوند.
از بین بردن تارهای عنکبوت
برای جدا کردن تارهای عنکبوت از گوشه و کنار محیط کار از پارچه و برای فضاهایی که دسترسی به آن سخت تر است از دسته جارو استفاده می شود.
تمیز کردن یخچال
نیروی نظافت حرفه ای برای محل کار، یخچال را تمیز و مرتب می کند. غذاهای مانده و نوشیدنی ها را با هماهنگی شما دور می ریزد تا فضای بیشتری در یخچال محل کار ایجاد شود.
شستن ظرف های آشپزخانه
تمامی ظرف های آشپزخانه با آب و مایع شست و شو تمیز می شود. همچنین کابینت ها مرتب و منظم می شود تا فضای آزاد بیشتری برای چیدن وسایل وجود داشته باشد.
نظافت سرویس بهداشتی
شستن توالت و ضدعفونی آن یکی از مراحل نظافت محیط کار به شمار می رود. با توجه به اینکه سرویس بهداشتی به کرات استفاده می شود، نظافت آن از ارکان اصلی نظافت محل کار است. تمیز کردن آینه ها و پر کردن ظرف مایع دستشویی و دستمال سایر وظایف نظافتچی محل کار را در بر می گیرد.
خالی کردن سطل های زباله
سطل های زباله خالی شده و کیسه های زباله جدید در ظطل ها قرار داده می شود.
جاروبرقی کف و اثاثیه محل کار
جاروبرقی کف، مبلمان و سایر اثاثیه محیط کار، از ملزومات نظافت محل کار است. متخصصان نظافت تمام قسمت های مبلمان را تمیز کرده و صرفاً به قسمت هایی که قابل مشاهده هستند، اکتفا نمی کنند.
تمیز کردن میز کار
در حالی که پشت میز کار و به مدت زمان طولانی نشسته اید، به مرور، میز کار شما کثیف و آلوده می شود. عطسه و سرفه کردن و لمس کردن میز و وسایل روی آن باعث تجمع انواع ویروس ها و باکتری ها روی میز کار می شود. از پارچه میکروفایبر مرطوب برای نظافت کاغذها، پوشه های پرونده، تقویم ها، منگنه و سایر اشیای روی میز استفاده می شود.

منبع:

https://www.mojeno-co.com/blog/post/397/%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%85%D8%AD%DB%8C%D8%B7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1


بیشتر بخوانید: نکات نظافت محیط کار

موافقین ۰ مخالفین ۰

کاریزما چیست؟

اگر از اطرافیان تان بخواهید افرادی را که دارای جذابیت خیره کننده و اقتدار رهبری فرد،گروه و یا جامعه هستند را برایتان نام ببرند غالباً به جواب های قابل پیش‌بینی می‌رسید جواب هایی مانند نلسون ماندلا، آدولف هیتلر، ماهاتما گاندی و.. .
حال از همین افراد بخواهید در چند ثانیه برای تان توصیف کنند که چه چیزی در این شخصیت ها مورد توجه شان قرار گرفته و باعث شده که از آنها نام ببرند؟
دقیقاً همین جاست که متوجه می‌شویم تا چه میزان توصیفات هر فرد با دیگری متفاوت است چرا که شما به طور غریزی و ذاتی از افرادی خوشتان می‌آید اما این که چرا از آنها خوشتان می‌آید تعاریفی بسیار متفاوت نسبت به سایرین دارد.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید
در حقیقت به سختی می‌توان دو نفری را یافت که توصیف و یا پاسخ یکسانی برای این پرسش داشته باشند این تفاوت در توصیفات ما را به تفاوت در تعریف کاریزما می‌رساند.
کاریزما مجموعه ای از ویژگی ها و خصوصیات در افراد است که باعث می‌شود در اطرافیانشان قدرت نفوذ و تاثیرگذاری بالایی داشته باشند و آنها را به خود جذب کنند. تشخیص اینکه آیا فردی کاریزماتیک است یا خیر معمولاً آسان است با این حال توصیف این که چه ویژگی و یا خصوصیتی باعث به وجود آمدن این جذابیت منحصر به فرد و یا کاریزما می‌شود اغلب می‌تواند دشوار باشد.

 

با تمام این اوصاف به تعریف کاریزما می‌پردازیم:

کاریزما چیست؟

کاریزما به خصوصیات و ویژگی‌های شخصی گفته می‌شود که مجموعه‌ای از مولفه‌های اثرگذاری و جذابیت را دارا و در بحث مدیریت سازمانی نیز دارای قدرت رهبری و همراه کردن افراد با خود باشد.
همچنین کورت مورتنسن تعریف زیبایی از کاریزما در کتاب قوانین کاریزما نوشته است.
در این کتاب تعریف کاریزما اینطور بیان شده:
گاهی درک روشنی از واژه کاریزما نداریم، کاریزماً دقیقاً یعنی چه؟ کاریزما می‌تواند یک ویژگی مرموز تلقی شود! اما کاریزما قاطعیت یا هیجان و شور و شوق نیست، شخصیت خاص و یا مردم داری نیست، (گرچه تمام این ویژگی‌ها تا حدودی بخشی از کلکسیون کاریزما هستند.
زمانی که با افراد دارای کاریزما (شخصیت‌های کاریزماتیک) برخورد می‌کنید به راحتی آنها را تشخیص می‌دهید و عموماً در میان جمع درخشش خاصی دارند.
ما از بودن در کنار چنین افرادی احساس افتخار و برتری می‌کنیم. کاریزما، تنها جذابیت، وفاداری، دوست داشتنی بودن یا هیجان و شور نیست، حس اعتمادی است که باعث راحتی و آسایش مخاطب می‌شود و در عین حال اعتبار ایجاد می‌کند.
تا بدین جا در یافتیم که شخصیت های کاریزماتیک از قدرت نفوذ و همچنین قدرت رهبری بالایی برخوردارند در کنار این موارد این نکته را هم باید حائز اهمیت دانست که این اشخاص از اعتماد به نفس و خودباوری بالایی نیز برخوردارند و یا می توانند به خوبی نشان دهند که از اعتماد به نفس و خودباوری بالایی برخوردارند (اعتماد به نفسی که شباهتی به غرور کاذب و یا خودبزرگ بینی ندارد).
داشتن اعتماد به نفس در برقراری ارتباط موثر به کمک آنها می‌آید و همچنین به آنها این اجازه را می‌دهد که این ویژگی را در دیگران نیز به وجود آورند و این حس مثبت را به آنها هم منتقل کنند.

شخصیت کاریزماتیک ذاتی است یا اکتسابی؟

برخی افراد ممکن است به صورت ذاتی شخصیتی کاریزماتیک داشته باشند اما از آنجایی که این ویژگی مجموعه‌ای از رفتارها، صفات و مهارت هاست بخشی از آن را باید آموخت.
اما می بایست به این نکته توجه شود که در دنیا افراد بسیار کمی وجود دارندکه کاملاً و به صورت ذاتی شخصیتی کاریزماتیک دارند ، بنابراین داشتن شخصیت کاریزماتیک هم ذاتی است و هم تا حدود زیادی اکتسابی و قابل یادگیری.

منبع:

https://fereshteirannezhad.com/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D9%85%D8%A7-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F/

موافقین ۰ مخالفین ۰

رنگ آمیزی یک دیوار بتنی

نقاشی یک دیوار ساخته شده از بتن می تواند موجب زیبا شدن محیط و یا همسو کردن آن با سایر منطقه مورد نظر باشد. با این حال برای رنگ کردن دیوار ساخته شده از بتن باید نکاتی را رعایت کنید. شما باید نوع رنگ مناسب را انتخاب کنید، تعیین رطوبت دیوار، و افزودن بتونه قبل از رنگ کردن نیز حائز اهمیت است.

برای خرید رنگ مخصوص سیمان می توانید به وب سایت جمیل مراجعه فرمایید.کلیک کنید

توصیه می کنیم از این راهنمایی برای رنگ آمیزی بتن استفاده کنید.

گام اول انتخاب رنگ مناسب برای پروژه است. شما باید رنگی را انتخاب کنید که در برابر نور خورشید و رطوبت مقاوم باشد. رنگ بتن بیرونی (Outdoor) برای اجرای طرح های فضای باز مناسب است. با این حال رنگ روغنی نیز ممکن است بتواند نیاز شما را برطرف کند. یک رنگ مناسب نیز برای قسمت داخلی دیوار انتخاب کنید. رنگ پایه بتن در بسیاری از مغازه ها و فروشگاه های رنگ فروشی و لوازم ترمیم خانه وجود دارد. با این حال شما می توانید از یک رنگ اکریلیک نیز برای پروژه خود استفاده کنید.

مرحله دوم تمیز کردن دیوار ساخته شده از بتن است. برای پروژه های بیرونی شستشو کننده قوی برای خلاص شدن از تماد گرد و خاک و غبار موجود بر روی بتن استفاده کنید. برای پروژه های داخل خانه، دیوار ساخته شده از بتن را با آب و صابون تمیز کنید و به جای استفاده از واشر(شستشو کننده) قوی از یک برس استفاده کنید. هرگونه ترک و یا لکه ای را با استفاده از بتن تعمیر کنید. برای ساخت پچ (وصله) بتن دستورالعمل ها را دنبال کنید. چاله ها را پر کنید و از یک ماله برای صاف کردن بتن و همسطح کردن آن با دیوار استفاده کنید. رطوبت دیوار را بررسی کنید. رنگ به دیوار مرطوب به درستی اعمال نمی شود.

دیوار بتنی را بتونه کاری کنید. یک لایه پوشش بتونه بر روی بتن ایجاد کنید و اجازه دهید تا در طول شب خشک شود. یک لایه پرایمر بتن به سطح دیوار اعمال کنید. برای اعمال رنگ می توانید از رول ها و یا برس ها استفاده کنید. از هر روشی که استفاده می کنید مطمئن شوید که پرایمر به طور مساوی در تمام سطح بتن اعمال شده باشد. اجازه دهید به مدت 24 ساعت پرایمر خشک شود.

دیوار را با رنگ بتن ، رنگ آمیزی کنید. رنگ حداقل باید در سه لایه نازک اعمال شود. برای افزودن رنگ به بتن می توان از رول، برس و یا اسپری استفاده کرد. در هر صورت نباید رگه های قلمو در رنگ مشخص باشد. سپس مجددا 24 ساعت تا خشک شدن رنگ صبر کنید.

در نهایت سیلر رنگ بتن را اضافه کنید. دو لایه سیلر به دیوار ساخته شده از بتن با استفاده از رول اضافه کنید. قبل از اضافه کردن لایه دوم، ابتدا اجازه دهید لایه سیلر اول خشک شود. افزودنسیلر به رنگ بتن به پیوستن رنگ به بتن کمک می کند و عمر آن را طولانی تر می کند.

منبع:https://irbeton.ir/article/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%B1%D9%86%DA%AF-%D8%A2%D9%85%DB%8C%D8%B2%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%AA%D9%86%DB%8

موافقین ۰ مخالفین ۰

خانه تکانی هال و پذیرایی را چطوری انجام بدهیم؟

کار را با گردگیری اولیه شروع کنید. یک عدد جاروی بلند بردارید و با آن گوشه‌های سقف را برای زدودن تار عنکبوت‌های احتمالی تمیز کنید. سپس باقی جاها را گردگیری کنید. گردگیری این موارد را فراموش نکنید:

 • اشیا و کتاب‌های موجود در کتابخانه؛
 • ظروف و زیورآلات نقره یا هر وسیله‌ای را که غبار گرفته و تار شده.

اکنون با جاروی عادی یا برقی، محیط را جارو بزنید.

برای نظافت منزل خود در ستارخان میتوانید از شرکت نظاتی مهرگان کمک بگیرید.اطلاعات بیشتر

پرده‌ها را بررسی کنید اگر به‌تازگی آنها را شسته‌اید احتمالا یک گردگیری ساده با گردگیر جاروبرقی کافی است. اگر پرده‌ها نیاز به شست‌وشو دارند و امکان شست‌وشوی پرده در منزل را ندارید، از خشک‌شویی کمک بگیرید. بهتر است تکلیف شستنی‌ها دیگر را هم در این مرحله مشخص کنید، از جمله:

 • روکش مبل‌ها،
 • روبالشی‌ها؛
 • پارچه‌هایی را که برای حفاظت از وسایل خانه استفاده می‌شوند.

آینه‌ها و شیشه‌های نشیمن و ورودی‌های منزل را تمیز کنید. برای تمیز کردن پنجره‌ها، یا خودتان دست به کار شوید یا از یک فرد حرفه‌ای کمک بگیرید. توری پنجره‌ها را کنار بگذارید و با جاروبرقی گردگیری کنید. بعد با صابون و کف، آنها را شست‌وشو داده و آب‌کشی کنید.

برخی لوازم علاوه بر گردگیری نیاز به تمیزکاری هم دارند:

 • کنترل‌ دستگاه‌های مختلف منزل؛
 • تلفن همراه، تلفن ثابت، تبلت، رایانه؛
 • صفحه نمایش رایانه، کی‌بورد و صفحه تلویزیون؛
 • طاقچه پنجره‌ها و قاب‌شان.

مدارک و کاغذهای به‌دردنخوری که فقط فضای کمدها و کشوهایتان را تنگ می‌کنند، دور بریزید. اگر امکان دارد، مدارک را اسکن کنید و نسخه فیزیکی آن را دور بریزید.

اکنون اگر شومینه دارید، آن را دریابید. اگر شومینه‌تان تزئینی نیست بهتر است این مرحله را قبل از گردگیری و نظافت سطوح و لوازم انجام دهید تا گردوغبار شومینه دوباره آنها را کثیف نکند.

پس از نظافت سطوح و خرده‌ریزها و اطمینان از اینکه دوباره آشغال روی کف نمی‌ریزد، ابتدا زمین نقاط مختلف زیر میزها و صندلی‌ها را جارو بزنید و غبارگیری کنید و بعد با جاروبرقی برای تمیزکاری، آستین‌ها را بالا بزنید. زیر اسباب و وسایل سنگین منزل مثل مبل‌ها و… را با جاروبرقی تمیز کنید. سپس با سر باریک جاروبرقی، درزهای مبل را پاک کنید و گرد و غبار میان لایه‌های مبل و وسایل دیگر را بزدایید.

اگر دیوارهایتان رنگِ روغنی دارند، امکان شست‌وشوی آنها وجود دارد. در غیر این صورت باید فقط به پاک کردن و غبارزدایی بسنده کنید. بهتر است به رنگ‌پریدگی‌ها و نقاط مخدوشی که رنگ‌شان را از دست داده‌اند هم رسیدگی شود. برای بخش‌هایی از نظافت منزل که دشوار است و از عهده‌شان برنمی‌آیید، از افراد حرفه‌ای کمک بگیرید.

چیزهایی را که متعلق به دکور زمستانی منزل‌تان هستند، کنار بگذارید و از عناصر بهاری برای تزئین بهره ببرید. مثلا شمع‌ها، کوسن‌ها، گلدان‌ها، پتوهای کنار مبل و هر چیزی را که تِم زمستانی دارد کنار بگذارید و بهار را به خانه بیاورید.

منبع:https://www.chetor.com/161662-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AA%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C/
 
 
موافقین ۰ مخالفین ۰

بیزینس کوچینگ چیست و چه نقشی در کسب و کارتان دارد؟

بیزینس کوچینگ چیست؟

بیزینس چیست؟ فرقی نمی‌کند صاحب یک کسب و کار نه چندان بزرگ هستید یا قصد دارید یک شرکت چند ملیتی تأسیس کنید، بیزینس کوچینگ به شما کمک می‌کند تا کسب و کار خود را رشد و توسعه دهید، اما چگونه؟ برای دانستن مزایای این نوع بیزینس مقاله مزایا بیزینس کوچینگ را مطالعه کنید.

برای موفقیت در کسب و کارهایتان میتوانید به بیزینس کوچینگ مهندسی امیر طه نوروزی مراجعه کنید. اطلاعات بیشتر

بیزینس کوچینگ یک ابزار قدرتمند است که به شما کمک می‌کند در کسب و کارتان به موفقیت برسید. بیزینس کوچ به صاحب کسب و کار کمک می‌کند تا به درکی عمیق‌تر از توانمندی‌ها و نقاط قابل بهبود خود دست یابند، نسبت به اهداف شخصی و کسب و کارشان آگاهی و بصیرت بیشتری کسب کنند.

با یک جستجوی ساده در اینترنت به چندین و چند سایت بر می‌خورید که ادعا می‌کنند می‌توانند کسب و کار شما را متحول سازند، اما بیشتر آن‌ها راهکارهایی بیش از حد کلی‌نگر و عمومی ارائه می‌دهند. به عبارت دیگر منحصراً برای کسب و کار شما و نیازهای آن طراحی نشده‌اند، برای همین هم تأثیر و کارایی چندانی ندارند.

شرایط هر کسب و کار با کسب و کارهای دیگر متفاوت است، نمی‌توان یک فرمول جادویی نوشت و ادعا کرد که افزایش حجم فروش و سود دهی همه کسب و کارها و سازمان‌ها را در پی خواهد شد.

با ایجاد فرهنگ کوچینگ در کسب و کارتان می‌توانید پتانسیل رشد خود و کارکنانتان را به حداکثر برسانید تا عملکردشان بهبود یابد و در نتیجه راندمان کسب و کارتان بیش از پیش شود.

تاریخچه بیزینس کوچینگ

در دهه 70 میلادی، تیموتی گالوی نویسنده آمریکایی مجموعه‌ای از کتاب‌ها را به نام سری درونی (Inner Series) منتشر کرد. گالوی در این کتاب‌ها مجموعه‌ای از ایده‌های جدید در مورد کوچینگ (مربیگری) و دستیابی به موفقیت همه جانبه در ورزش‌هایی مثل اسکی، تنیس و دیگر حرفه‌ها مانند موسیقی را مطرح کرد که به قدرت درونی و نظم و انضباط فردی نیاز داشت.

مدل گالوی آنقدر محبوبیت پیدا کرد که بسیاری از غیر ورزشکاران هم در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود آن را پیاده‌سازی کردند. آمریکا آن روزها تشنه ایده‌های جدید تیموتی گالوی بود و از سراسر آمریکا او را برای سخنرانی‌های مشاغل تجاری و کسب و کارها دعوت می‌کردند.

سال‌ها بعد متفکران زیادی مانند ورنر ارهارد و توماس لئونارد (هردو آمریکایی) به گسترش ایده‌های گالوی در زندگی و کسب و کار پرداختند. با آن حال این “جان ویتمور” بود که تا حد زیادی از آموزه‌های تیموتی گالوی در بیزینس کوچینگ استفاده کرد.

تفاوت بیزینس کوچینگ با مشاوره در مکالمات بیزینسی

بیزینس کوچ، مشاور کسب و کار نیست!

یک مربی فوتبال هیچ‌گاه همراه بازیکنان دور زمین نمیدود همین مورد در کوچینگ کسب و کار هم صدق می‌کند. اما یکی از تفاوت‌های عمده کوچینگ کسب و کار با سایر شاخه‌های کوچینگ در این است که بیزینس کوچ باید در زمینه تجارت و رهبری کسب و کار چندین و چند سال تجربه داشته باشد.

به علاوه بیزینس کوچ می‌تواند توصیه‌هایی کاملاً اختصاصی برای کسب و کار شما ارئه دهد؛ توصیه‌هایی مختص شما، مشتریان، محصولات، خدمات و موقعیت تجاری شما. در واقع بیزینس کوچ یک منبع اطلاعاتی و غنی از تجربه است که به شما می‌گوید چه باید بکنید.

بیزینس کوچ به مانند سایر کوچ‌ها به شما کمک می‌کند تا استعدادها و قابلیت‌های خود را ارتقا دهید، اهدافی برای خود مشخص کنید، به این اهداف متعهد باشید، در تصمیم‌گیری‌های مهم و سرنوشت‌ ساز یاری‌تان خواهد کرد، می‌کوشد تا موفقیت کسب و کار شما را مخصوصاً از لحاظ مالی تضمین کند. بیزینس کوچ تمام اطلاعات مربوط به کسب و کار شما را به دست می‌آورد تا چشم‌انداز شما را به خوبی درک کند. بهتون پیشنهاد می کنیم مقاله کوچینگ سازمانی چیست را مطالعه کنید.

چرا بیزینس کوچینگ؟

فرقی نمی‌کند که صاحب کسب و کاری هستید که مشکلات زیادی دارد یا یک کسب و کار موفق که قرار است از این هم موفق‌تر شود، مهم نیست که کارتان را تازه شروع کرده‌اید یا در میانه راه هستید و چندان هم بی‌تجربه نیستید، یک شرکت کوچک و نوپا هستید یا یک برند بزرگ و خوش آوازه، بیزینس کوچینگ به رشد و ارتقای روز افزون کسب و کار شما کمک خواهد کرد. بیزینس چیست؟

اریک اشمیت مدیرعامل اسبق گوگل می‌گوید؛ استخدام بیزینس کوچ بهترین تصمیم حرفه‌ای من بوده، البته اعتراف می‌کنم که کار دشوار و چالش‌برانگیزی بود چرا که به عنوان مدیرعامل یک شرکت موفق که روز به روز در حال پیشرفت و بزرگ‌تر شدن بود، نیازی به یک بیزینس کوچ نمی‌دیدم تا این که یکی از اعضای هیئت مدیره گوگل مرا متقاعد کرد و در نهایت از نتیجه شگفت‌ انگیز کوچینگ کسب و کار مرا شگفت‌زده کرد.

تا به حال به این فکر کرده‌اید که برای رشد و توسعه کسب و کارتان به یک بیزینس کوچ نیاز دارید؟

اریک اشمیت در مصاحبه با مجله Fortune به نقل از بیل گیتس گفت؛ همه انسان‌ها به یک کوچ نیاز دارند. بیل گیتس و استیو جابز از دیگر صاحبان کسب و کار بسیار موفق هستند که از خدمات بیزینس کوچینگ بهره گرفته‌اند.

منبع:

https://alimeschi.com/what-is-business-coaching/

موافقین ۰ مخالفین ۰

چه کسی می‌تواند یک بیزینس کوچ عالی باشد؟

پنج گروه از متخصصان حرفه‌های مختلف وجود دارند که احتمال بیشتری دارد که بیزینس کوچ شوند. چه اینکه یک کوچ اجرایی شوند یا بر روی شرکت‌های کوچک و متوسط تمرکز کنند؛ شاید هم به یک سولوپورنر (کسب‌وکارهای یک‌نفره) برای توسعه کسب‌وکارش کمک کنند.

برای موفقیت در کسب و کارهایتان میتوانید به بیزینس کوچینگ آرش اسماعیلی مراجعه کنید.اطلاعات بیشتر


یک بیزینس کوچ به صاحبان کسب‌وکار، مدیران عامل و مدیران سازمان‌ها به‌وسیله درون‌بینی و حمایت کمک می‌کند برای مواردی از قبیل افزایش فروش، توسعه مهارت‌هایشان، راهبری کسب‌وکارشان یا مدیریت بهتر تیم خودشان.
آن‌ها در نقش یک ساندینگ بورد عمل می‌کنند. سؤال می‌پرسند و به شما یادآوری می‌کنند که کجا می‌توانید برای به دست آوردن عملکرد بهتر (شخصی یا کسب‌وکار) تمرکز کنید.
بنابراین چه کسانی می‌توانند برای افرادی که در کسب‌وکارها هستند و از آن نفع می‌برند، الهام‌بخش باشند؟ پاسخ این سؤال این است: درحالی‌که هرکسی می‌تواند با آموزش و اقدامات صحیح تبدیل به یک بیزینس کوچ شود ولی متخصصانی وجود دارند که مهارت‌های خاصی برای کوچینگ در دنیای کسب‌وکار دارند.
این پنج گروه از متخصص‌ها، می‌توانند بیزینس کوچ‌های عالی باشند. چرا؟

۱- مشاوران مالی
مشاوران مالی برای پروژه‌ها و ارتباطات بلندمدت مناسب هستند. آن‌ها درک چگونگی ایجاد روابط قوی با مشتریان خود بر پایه اعتماد و احترام متقابل را دارند. علاوه بر این، مشاوران مالی می‌دانند که چگونه کسب‌وکارها کار می‌کنند و می‌توانند، صاحبان کسب‌وکارها را قادر به مشاهده بازار خود از یک دیدگاه تازه نمایند.

۲- حسابدارها
حسابدارها اعداد و ارقام را خوب درک می‌کنند و در مورد ایده‌هایی که روی کاغذ خوب به نظر می‌رسند، نقطه کور ندارند (همه جوانب آن را می‌بینند). به این معنی که آن‌ها قادر به گوش دادن به نیازهای مشتریان خود هستند بدون اینکه وارد راهبردهای تجاری جدید و هیجان‌انگیز شوند (حتی گاهی اوقات مخاطره‌آمیز). این ویژگی‌ها می‌تواند برای حسابدارانی که در مسیر بیزینس کوچینگ هستند مفید باشد زیرا طبیعت تحلیلی و محتاطانه می‌تواند به آن‌ها در گوش دادن به مشتری و پرسیدن سؤال‌های مناسب برای انجام اقدام سریع کمک نماید.

۳- صاحبان کسب‌وکار
صاحبان کسب‌وکار چه صاحبان فعلی چه آن‌هایی که بازنشسته شدند یا در حال بازنشستگی هستند می‌توانند بیزینس کوچ‌های خوبی باشند. آن‌ها درک مناسبی از ابتدا و انتهای اجرای یک کسب‌وکار دارند (از ورود تا خروج) و دیگر صاحبان کسب‌وکار به آن‌ها اعتماد دارند.
صاحبان کسب‌وکار به‌عنوان یک کوچ توانایی ساختن این ذهنیت که “وجود دارد و انجام‌شده است” را دارند و این موضوع اعتبار آن‌ها را در ذهن مراجعین تقویت می‌کند درحالی‌که همچنین از مهارت‌های جدید در جهت قدرت دادن به دیگر صاحبان کسب‌وکار برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کنند.

۴- مشاوران کسب‌وکار
مشاوران کسب‌وکار شبکه قدرتمندی از مشتریان بالقوه دارند و این توانایی را دارند که کوچینگ را به مجموعه مهارت‌های فعلی خود اضافه کنند. آن‌ها همچنین دارای مهارت لازم برای کسب‌وکار و درک نحوه ارتباط با صاحبان آن هستند. در عوض، آن‌ها در موقعیتی سخت قرار دارند تا مهارت‌های کوچینگ را بیاموزند و سپس آن‌ها را در کسب‌وکار فعلی خود اعمال کنند یا از مشاوره به کوچینگ به‌راحتی نقل‌مکان کنند.

۵- مدیران
مدیران دیگران را درک می‌کنند و می‌دانند چگونه با افراد و تیم‌ها ارتباط مؤثر برقرار کنند. آن‌ها در نقش یک ساندینگ بورد* عالی هستند و در گوش دادن به نیازهای دیگران با حفظ تعادل در همدلی و حرفه‌ای بودن، مهارت دارند. این ویژگی‌ها به‌خوبی به بیزینس کوچینگ کمک می‌کند، زیرا مدیران مهارت‌های ذاتی برای کسانی که نیاز به یک هدایت مؤثر دارند را در اختیار دارند.

منبع:

https://icoachtraining.com/%D8%A8%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%86%D8%B3-%DA%A9%D9%88%DA%86%DB%8C%D9%86%DA%AF/

موافقین ۰ مخالفین ۰