کسب و کار

بررسی کسب و کارهای مختلف

۱۹ مطلب در مهر ۱۴۰۰ ثبت شده است

بهترین رنگ اتاق خواب پسرانه در سنین مختلف

می‌خواهید اتاق پسرتان را رنگ کنید اما رنگ اتاق خواب پسرانه پیدا نکرده‌‌اید؟ با ما همراه باشید تا رنگ اتاق خواب پسرانه متناسب با سن فرزندتان را با طراحی‌های جدید و متنوع به شما نشان دهیم.

برای خرید بهترین رنگ اتاق خواب به وب سایت جمیل مراجعه کنید. اطلاعات بیشتر

همه ما خوب می‌دانیم یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در طراحی و تزئین خانه و اتاق انتخاب رنگ است. انتخاب رنگ اتاق پسرا نقش مهمی در روحیه و شخصیت فرزند شما می‌گذارد.

رنگ‌ها انرژی خاصی دارند و در رفتار کودک شما تاثیرگذار هستند. اتاق خواب پسر شما، محل استراحت و آرامش او است به همین خاطر باید روی انتخاب رنگ آن حساسیت به خرج دهید.

طراحی خلاق و جذاب اتاق خواب پسرانه در کنار رنگ دیوار اتاق مناسب، محیطی شاد و پر انرژی برای فرزند خود فراهم می‌کنید.

رنگ اتاق خواب کودک، رنگ اتاق خواب دخترانه و رنگ اتاق خواب پسرانه با هم متفاوت هستند. بهتر است بدانید که برای هر رنج سنی چه رنگی را به کار ببرید. در ادامه مطالبی را می‌گوییم تا شما اتاق خواب زیبایی برای پسر خود بسازید.

بهترین رنگ اتاق خواب پسرانه

طراحی و تزئین اتاق خواب برای پسر در رده سنی مختلف کار سختی است و پیشنهاد می‌شود متناسب با سن و علاقه فرزند خود رنگ دیوار اتاق و چیدمان اتاق را انجام دهید.

برای رنگ دیوار اتاق خواب پسرانه همیشه بهترین رنگ آبی است. رنگ آبی طیف رنگی تیره و روشنی دارد اما رنگ آبی قدیمی‌ترین ایده برای طراحی و رنگ آمیزی اتاق پسر است.

امروزه بسیاری رنگ و ایده متفاوت برای طراحی اتاق خواب پسرانه دیده می‌شود. معمولا رنگ خنثی را برای اتاق نوزاد پسر به کار می‌برند. رنگ‌های آرامش بخش برای پسران 6 تا 9 ساله و رنگ‌های تیره معمولا برای  پسر نوجوان انتخاب مناسبی است.

به خاطر داشته باشید رنگی برای اتاق خواب پسرتان انتخاب کنید که با گذشت زمان از جذابیت آن کم نشود و فرزندتان از آن زده نشود.

رنگ مناسب برای اتاق پسر رنگی است که با وسایل اتاق هماهنگی داشته باشد و حتی اگر زمانی قصدر تغییر وسایل  را داشتید اما باز هم با وسایل مطابقت داشته باشد.

اگر فرزندتان به رنگ خاصی علاقه دارد ولی از نظر شما برای رنگ دیوار اتاق خیلی مناسب نیست، برای جلب رضایت و خوشحالی کودکتان می‌توانید یک دیوار را به عنوان دیوار شاخص به همان رنگ درآورید و دیگر دیوارها را با رنگ دیگری رنگ آمیزی کنید.

 

رنگ اتاق خواب پسرانه از نوزادی تا 4 سالگی

رنگ اتاق خواب پسرانه و طراحی آن در هر رده سنی ویژگی خاص خود را دارد. اتاق خواب نوزاد و کودک زیر 3 یا 4 سال بهتر است با رنگ‌های روشن و خنثی رنگ آمیزی شود.

در این رده سنی طراحی و رنگ دیوار اتاق رنگارنگ و رنگ تند مناسب نیست. نوزاد به خوبی توانایی تشخیص رنگ‌ها را ندارد. نیاز به محیطی آرام برای استراحت دارد.

پیشنهاد می‌شود از رنگ سفید و طوسی کم رنگ برای اتاق خواب نوزاد پسر استفاده شود که در این چند سال از پرطرفدارترین ترکیب‌ها بوده است.

در کنار این ترکیب رنگ می‌توان از رنگ تند مانند قرمز و نارنجی در چند نقطه از اتاق به کار ببرید. رنگ‌های بسیار روشن و لطیف انتخاب مناسبی برای رنگ اتاق پسرانه از نوزادی تا 3 سالگی است.

رنگ‌های روشن فضا را بزرگ و روشن نشان می‌دهند و موجب آرامش بیشتر فرزندتان می‌شود.

منبع:

https://jamilpaint.com/post-detail/28/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D9%86%DA%AF-%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D9%82-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%A8-%D9%BE%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%86%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-(%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%B9%DA%A9%D8%B3

موافقین ۰ مخالفین ۰

رنگ آمیزی درب حیاط و آموزش نقاشی در چند گام ساده

خانه‌های قدیمی همیشه عطر و بوی عجیبی دارند. این‌که افراد زیادی سالیان سال در این خانه‌‌ها زندگی کرده‌اند، فرزندان بسیاری در آن چشم به جهان گشوده‌اند و پدر و مادرهای زیادی در آن دار فانی را وداع گفته‌اند و برای مدت زمانی طولانی، صدای خنده و گریه، توامان از آن بلند بوده است احساسات عجیبی را در ما برمی‌انگیزد. حیاط‌های پر از گلدان‌های سفالی، درخت‌ها و حوض‌های آبی و شاید بالکنی برای دم کردن چایی توسط مادربزرگ. بسیاری از خانواده‌های ایرانی هنوز هم در این خانه‌ها زندگی می‌کنند. خانه‌هایی که اگرچه سالیان سال است پا بر جا هستند، اما نیاز به مرمت، رسیدگی و گاه بازسازی دارند. یکی از کارهایی که می‌توان برای بهبود وضعیت ظاهری و البته ماندگاری خانه‌های قدیمی کرد رنگ آمیزی درب حیاط آن‌ها است. اکثر خانه‌های قدیمی و ویلایی دارای درب‌های آهنی بزرگ هستند و رنگ‌آمیزی این درب‌ها چندان آسان نیست.

برای خرید انواع رنگ ساختمانی میتوانید به وب سایت رنگ جمیل مراجعه کنید

البته، در صورتی که کمی علاقه از خود نشان دهید، خواهید دید که این کار چندان هم دشوار نیست و قرار نیست برای هر کاری به سراغ متخصص آن (همان آقای نقاش) بروید.

رنگ آمیزی درب آهنی حیاط

برای این‌که بتوانید درب حیاط خانه خود را رنگ بزنید کافی است مراحل آمده در ادامه این مقاله را انجام دهید. اما توجه داشته باشید که درب فلزی مانند درب پارکینگ، فرفورژه، درب آهنی، درب فرفورژه، درب وپنجره، نرده و حفاظ مواردی هستند که می‌توانید از آموزش ذکر شده برای آنها استفاده کنید. البته روش های دیگری هم وجود دارند مانند پتینه کردن یا چسباندن پوستر و کاغذدیواری به درهای ویلایی اما این مقاله تنها نقاشی با رنگ را بررسی کرده است.

برای رنگ آمیزی درب حیاط کورکورانه انتخاب نکنید!

بیایید قبل از هر چیزی در مورد اصلی‌ترین مصالح مورد نیاز برای این کار صحبت کنیم. بله رنگ! رنگ‌ها، علیرغم اهمیت فام آن‌ها، که برای اغلب ما تنها ملاک انتخاب رنگ است، دارای انواع و اقسام بسیاری هستند که شناسایی نوع مناسب کاری است بس دشوار و حرفه‌ای.
رنگ‌سازی، یکی از رشته‌های خاص و کاملا تخصصی است. شاید کمتر کسی بداند که در ساخت یک رنگ، از چه موادی استفاده شده است. ضمن این‌که شدت تنوع به قدری در این محصول بالا است که انتخاب را واقعا سخت کرده است. هر یک از رنگ‌ها، دارای کامپوزیشن، کیفیت و کاربرد خاصی هستند.
به عنوان مثال، نمی‌توان از یک رنگ مخصوص دیوار برای مصنوعات آهنی یا درهای چوبی استفاده کرد. پس اینکه رنگ روغنی باشد یا در صورتی که اطلاعاتی در این زمینه ندارید، بهتر است انتخاب نوع رنگ را به عهده فروشنده بگذارید!


البته، این نکته را متذکر می‌شویم که یکی از بهترین رنگ‌ها برای رنگ آمیزی درب حیاط و سایر لوازم آهنی، رنگ‌های اپوکسی هستند.
نوعی که در سازه‌های فلزی نیز مورد استفاده فراوان قرار می‌گیرد. البته، در صورتی که از نظر اقتصادی به دنبال رنگی مقرون به صرفه هستید یا به رنگ اپوکسی مورد نظر خود یا فام دلخواه‌تان دسترسی ندارید، رنگ‌های روغنی نیز گزینه مناسبی برای این کار هستند.

یک آستر ضدزنگ خریداری کنید

هنگام خریداری رنگ، لازم است که یک آستر ضدزنگ مناسب نیز برای خود انتخاب کنید. آسترهای ضدزنگ اپوکسی زینک ریچ یا غنی از روی، اولین و بهترین گزینه هستند.
این آسترها می‌توانند درب آهنی خانه شما را در قبال باران و رطوبت از زنگ زدگی محافظت کنند و در عین حال، ضخامت مود نیاز رنگ را نیز تامین کنند.

فام، یک‌بار برای همیشه!

فام رنگ، جزو مواردی است که تصمیم‌گیری در مورد آن اندکی دشوار است. علاوه بر سلیقه شخصی، موارد دیگری از قبیل آب‌وهوا، نمای ساختمان، شکل و اندازه درب و غیره نیز در انتخاب فام رنگ دخیل هستند.
در هر صورت، انتخاب رنگ‌های خیلی شاد یا خیلی شلوغ، به‌ویژه در مورد درب خانه‌های با نمای آجری یا رنگی چندان توصیه نمی‌شود. ضمن این‌که خانه‌های کوچک با درب‌های باریک، معمولا در صورت انتخاب رنگ‌های تیره کوچک‌تر نیز به نظر خواهند رسید.
در هر صورت، این انتخابی است که سال‌های سال باید تحملش کنید پس یک‌بار هم که شده درست تصمیم بگیرید!

در صورت نیاز، از پرایمر رنگ غافل نشوید.

این مورد هم برمی گردد به همان موضوع علم رنگ‌ها. برخی از رنگ‌ها – از جمله همین رنگ‌های اپوکسی – برای خشک شدن نیاز به یک ماده به عنوان پرایمر دارند. پس هنگام خرید حسابی حواس‌تان را جمع کنید تا دوباره مجبور نشوید راه رنگ‌فروشی را در پیش بگیرید.

بتونه از اهم واجبات است.

بتونه یکی از مصالح مهم رنگ آمیزی درب حیاط است. این مورد مصداق واقعی فوت کوزه‌گری است. اگر می‌بینید که کار یک نقاش با نقاش دیگر فرق‌ها دارد، یکی از وجوه تمایز همین بتونه‌کاری است. بتونه‌ها دارای انواع متنوعی هستند که بهترین نوع آن‌ها بتونه سنگی است.
در صورتی که از نظر مالی موردی برایتان ندارد و درب آهنی مورد نظرتان نیز زیاد در معرض باد و باران است، بهتر است همین بتونه سنگی را خریده و خیرش را ببرید. اگر نه، که بتونه‌های ساده روغنی هم می‌توانند کار راه بیانداز باشند!

ادامه مطلب:

https://address.ir/blog/%D8%B1%D9%86%DA%AF-%D8%A2%D9%85%DB%8C%D8%B2%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%A8-%D8%AD%DB%8C%D8%A7%D8%B7/

 

موافقین ۰ مخالفین ۰

کارگر نظافتچی خانم در شرکت خدماتی مهرگان!

کارگر نظافتچی خانم یکی از گزینه‌­های مناسب برای خانم­‌هایی است که بخاطر مشغله زیاد، مشکلات جسمی و دلایلی از این قبیل، امکان تمیز کردن منزل را ندارند.

برای نظافت منزل خود میتوانید کارگر نظافت چی خانم بگیرید.اطلاعات بیشتر

 

 

 

همچنین گاهی آقایون نیز دچار مشکلاتی می­‌شوند که قادر به نظافت منزل نیستند و یا فردی را برای کارهایی مانند شستشو فرش و … نیاز دارند که در این صورت می­توانند از کارگر نظافتچی آقا کمک بگیرند.

اما این افراد صرفاً برای نظافت منزل نیستند. شما می­توانید برای دفاتر، نظافت شرکت، هتل­‌ها و سایر اماکن دیگر از نیروهای خدماتی برای نظافت و پاکیزگی کمک بگیرید.

نظافت‌چی VIP

‌ شرکت خدماتی نظافتی مهرگان علاوه بر نظافتچی حرفه‌ای آقا و خانم تعدادی نظافتچی vip آقا و خانم با سابقه کار بیش از ۱۵ سال در امر نظافت منزل، نظافت راه پله و نظافت محل کار در تهران برای مشتریان و همشهریان که برای نظافت منزلشان تاکید بر نیروهای با تجربه و کار بلد و سفارشی دارند در نظر گرفته شده است.

 

‌نظافتچیان vip شرکت خدماتی مهرگان بیست درصد نسبت به دیگر پرسنل این شرکت هزینه بیشتری دارند.

 

‌ شرکت خدماتی مهرگان چه تضمینی برای کار نیرو ها و پرسنل خود دارد؟

یکی از تضمین‌های که شرکت خدماتی ما به مشتریان خود می‌دهد و تقریبا به شعار شرکت خدماتی مهرگان تبدیل شده جمله‌ای (یک ساعت اول کاری رایگان) است.

به این صورت که پس از شروع کار نیرو به مدت یک ساعت پرسنل این شرکت به صورت آزمایشی در منزل و یا محل کار مشتری کار می‌کند در صورت رضایت مشتری نیرو به ادامه کار می‌پردازد ولی در صورتی که مشتری از نحوه‌ای کار پرسنل ناراضی بوده می‌تواند بدون هیچ هزینه‌ای نیرو رو به شرکت عودت دهد و در صورت نیاز در اسرع وقت نیروی جایگزین ارسال می‌گردد.

وظایف و مسئولیت های نظافتچی

کارگر نظافتچی خانم و یا کارگر نظافتچی آقا ، وظیفه نظم بخشی به دفاتر، خانه­ها، هتل­ها و… را بر عهده دارد. وظایف اصلی آنها شامل جارو کردن، پاک کردن، گردگیری سطوح، تمیز کردن سقف ها، مبلمان و ضدعفونی کردن حمام ها، آشپزخانه ها یا سایر اماکن عمومی است. همچنین می­توان موارد زیر را نیز به عنوان وظایف نیروهای خدماتی اشاره کرد.

 

آماده کردن مواد شوینده مناسب

تمیز کردن شیشه­ها و نظم بخشی به محیط

پرکردن مایع دستشویی، دستمال و…

سفارش وسایل تمیز کننده جدید در صورت نیاز

به طور خلاصه، کارگر نظافتچی با جمع آوری لوازم نظافت و انجام کارهای کوچک در طول روز مانند خالی کردن سطل های زباله، شستن پنجره ها و تمیز کردن مناطق کثیف، خانه و یا محل کار را مرتب و منظم می­کنند. اغلب به آنها مجموعه­ای از وظایف داده می­شود که باید قبل از اتمام شیفت، آنها را انجام دهند و به پایان برسانند. کارگر نظافتچی آقا و یا کارگر نظافتچی خانم، وظیفه مراقبت از وسایل و یا افراد را نیز به عهده دارد. به این معنا که باید از مواد شوینده مناسب استفاده کرده و ایمنی کار را رعایت کند.

مهارت‌ها و صلاحیت‌های نظافتچی

یک نظافتچی خوب باید مهارت­ها و صلاحیت­های مناسب را دارا باشد. مواردی مانند این که بتواند مواد شیمیایی تمیز کننده را با توجه به کاربردشان تشخیص داده و به درستی استفاده نماید. کارگر نظافتچی باید بتوانند چند کار را انجام دهد و به برنامه­های خود پایبند باشد. از دیگر مهارت­های ضروری کارگر نظافتچی خانم و یا کارگر نظافتچی آقا می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

نحوه ارتباط­­گیری صحیح و موثر

مهارت­های فردی

فعال بودن

توانایی کار مستقل با حداقل نظارت

توانایی رعایت استانداردهای ایمنی و بهداشت

مدیریت زمان

سرعت در انجام کارها

ادامه مطلب:

 

https://mehrehgan.com/ms-cleaning-worker/

 

 

موافقین ۰ مخالفین ۰

خرید تلویزیون سونی بهتر است یا سامسونگ؟

خرید جهیزیه از آن مراحل سختی است که با توجه به رشد بی رویه قیمت‌ها و نوسان قیمت ارز همه عروس خانم ها با سختی آن روبه رو می‌شوند. امروزه خرید تلویزیون جز جدا نشدنی در خرید جهیزیه می باشد. در هنگام خرید تلویزیون یکی از دغدغه های مهم همه افراد انتخاب برند مناسب می باشد.

برای خرید تلویزیون سونی از فروشگاه سونی شهراد کلیک کنید

سونی و سامسونگ جز بهترین برند های تلویزیون و لوازم صوتی می‌باشد.و هرجا نام بهترین نمایشگر مطرح باشد اسم این دو برند به گوش می‌رسد.

تلویزیون های LED و تلویزیون های OLED از پرطرفدار ترین تلویزیون های حاضر در بازار هستند.

خرید تلویزیون سونی

سونی شرکتی بسیار پر آوازه بر پایه کیفیت و رضایت مشتریان بنا نهاده شده است. وقتی حرف ازکیفیت قطعات می شود حتما نام تلویزیون های سونی شنیده می شود. تلویزیون‌های سونی به طور کلی یک انتخاب عالی . کیفیت ساخت آنها نیز بالاتر از حد متوسط ​​است اما قیمت تلویزیون‌های سونی نسبت به برندهای دیگر بالاتر است. سونی در ابتدا پادشاه تلویزیون ها بود اما بعد از آمدن شرکت کره ای سامسونگ ، سامسونگ هم به یکی از بهترین تولید کننده ها تبدیل شد.

ویژگی های تلویزیون سونی به شرح زیر است:

 • قابلیت کیفیت تصویر(HD-Full HD-4K )
 • برند سونی دارای تلویزیون های oled بسیار باکیفیت است
 • دارای گیرنده های(DVB-C ،DVB-T2،DVB-S،DVB-S2)
 • قابلیت سرعت رفرش تصویر با هرتز بالا
 • دارای قابلیت اشتراک بلوتوث
 • دارای قابلیت اشتراک وای وای
 • دارای سیستم عامل اندروید تی وی (Android TV )
 • دارای ورودی های HDMI-USB
 • نوع پنل ISP-VA
 • دارای مدل های oled-led

معایب تلویزیون سونی به شرح زیر است:

 • دارای قیمت بالا در همه مدل ها
 • نبود تلویزیون های منحنی در مدل های آن

خرید تلویزیون سامسونگ

تلویزیون های سامسونگ بطور کلی تلویزیون های بسیار با کیفیت و متنوعی هستند .تلویزیون های سامسونگ برای مصرف خاصی نمی توانند بهترین باشند، اما مدل های متوعی دارند که هر شخص بنا بر نیاز خود می تواند بهترین انتخاب را داشته باشد. نکته حائز اهمیت در تلویزیون سامسونگ بازه قیمتی متنوع آن از بالا به پایین است.بنابراین هر شخصی برند سامسونگ می تواند انتخابش باشد.

ویژگی های تلویزیون سامسونگ به شرح زیر است:

 • قابلیت کیفیت تصویر(HD-Full HD-4K )
 • قابلیت نمایش با فناوری کوانتم دات
 • نوع پنل VA
 • دارای گیرنده های(DVB-SDVB-T2 ، DVB-T)
 • قابلیت اتصال بلوتوث
 • قابلیت اتصال وای فای
 • قابلیت سرعت رفرش تصویر با هرتز بالا
 • دارای ورودی های HDMI-USB
 • دارای سیستم عامل TIZEN

معایب تلویزیون سامسونگ به شرح زیر است:

 • نبود مدل های oled نسبت به رقبا
 • نبود پنل ISP

منبع:

http://cafedastyar.ir/buy-a-sony-or-samsung-tv/

موافقین ۰ مخالفین ۰

چطور خانه مرتبی داشته باشیم؟

فکر سازماندهی‌کردن خانه و مرتب‌ماندن آن، در افراد واکنش‌های مختلفی دارد. برخی مرتب‌ کردن خانه را امری ساده و راحت و البته ضروری می‌دانند، درحالی‌که برخی دیگر آن را مانعی پردردسر می‌دانند. اما مرتب کردن خانه فقط به سازماندهی فیزیکی وسایل خانه‌تان کمک نمی‌کند، بلکه اعتماد ‌به نفس شما را افزایش می‌دهد و زندگی‌تان را بهتر می‌کند. این کار باعث می‌شود که ذهن مثبتی داشته باشید (چیزی که بسیاری از ما این روزها بیشتر از همیشه به آن احتیاج داریم). در این مقاله از چطور، ۶ روش ساده برای سازماندهی و مرتب کردن خانه پیشنهاد شده است که مطالعهٔ آنها خالی از لطف نیست.

برای نظافت منزل خود در شمال تهران میتوانید از شرکت نظاتی مهرگان کمک بگیرید. اطلاعات بیشتر

 

وقتی همهٔ وسایل خانه سر جای خود قرار داشته باشند، مشکلات روزمره راحت‌تر حل می‌شوند؛ مثلا موقع نیاز به باتری نو برای کنترل از راه دور، خیلی سریع و بدون دردسر آن را پیدا می‌کنید. درضمن توانایی برطرف‌کردن این مشکلات ساده و کوچک باعث می‌شود کارهایتان را به‌خوبی انجام ‌دهید. همچنین از اینکه می‌دانید دقیقا کجای خانه به‌دنبال وسیلهٔ موردنظرتان باشید، حس می‌کنید همه‌چیز تحت‌کنترل‌تان است.

کری پیپلز، مالک شرکت neatsmart در آتلانتا که در زمینه سازماندهی و مرتب کردن خانه فعالیت می‌کند، برخی از مهم‌ترین رازهای مرتب نگه‌داشتن خانه را با شما در میان گذاشته است تا بتوانید خانه‌ای مرتب و درنتیجه ذهن سالم‌تری داشته باشید.

با استفاده از رازهای زیر می‌توانید فضای محیط زندگی‌تان را هر روز مرتب و خوب نگه دارید:

۱. نترسید و احساس گناه نداشته باشید

پیپلز می‌گوید: «مرتب‌نبودن ایراد و مشکل نیست. درحقیقت منظم بودن مهارتی نیست که همهٔ مردم از اول با آن متولد شوند، بلکه چیزی است که باید آن را یاد گرفت.»

او توضیح می‌دهد که دیدن آشفتگی‌ها و درهم‌وبرهم‌ بودن وسایل خانه، برخی از افراد را طوری به وحشت می‌اندازد که نمی‌دانند باید از کجا شروع کنند. در واقع گاهی‌اوقات به‌دلیل اینکه نمی‌دانید قدم بعدی‌تان چیست، برایتان راحت‌تر است که اصلا هیچ کاری نکنید.

آهسته کارکردن و هنگام کار با خود مهربان‌بودن، بخشی از ترس مرتب‌ کردن خانه را از میان برمی‌دارد. پیپلز می‌گوید: «مضطرب نشوید و با خودتان مهربان باشید.»

درضمن دورریختن برخی از وسایلی که به آنها دل‌بستگی عاطفی داریم، ممکن است موجب احساس گناه و شرمندگی در ما شود. در این‌گونه مواقع، وقتی تصمیم می‌گیرید وسیله‌ای را دور بریزید، احتمال دارد به یاد دوستتان یا یکی از اعضای خانواده بیفتید که آن وسیله را به شما هدیه داده است. دورانداختن آنها حتی اگر ازمدافتاده یا شکسته باشد، سخت و ناراحت‌کننده شود.

این احساس گناه برای دورریختن لباس‌هایی هم وجود دارد که برای موقعیت‌های خاصی مانند دوران ماه‌عسل خریده‌اید. باوجوداینکه احتمال دارد هرگز آن لباس‌ها را نپوشید و دیگر مناسب نوع پوشش یا اندازهٔ فعلی‌تان نباشد، باز هم نمی‌توانید آنها را دور بریزید.

در اینجا پیپلز توصیه‌ای می‌کند: «هر لباسی را که دیگر اندازه‌تان نیست، حتما دور بریزید.». اگر هم لباسی را خیلی دوست دارید که اندازهٔ فرد دیگری است، آن را به او هدیه دهید. همچنین می‌توانید آن لباس را در سایت‌های فروش وسایل دست‌دوم بفروشید.

۲. برنامه‌ریزی کنید

درست است که این روزها بسیاری از برنامه‌های زندگی‌مان تغییر کرده است، اما هنوز هم به وجود ساختاری در زندگی خود نیازمندیم. انسان به‌طور طبیعی در پی احساس موفقیت و کامل‌شدن است؛ حال می‌خواهد این کار با حل جدول کلمات متقاطع انجام شود و یا یادگیری مهارتی جدید یا سازماندهی و مرتب کردن خانه.

برای منظم نگه‌داشتن خانه، برنامه و فهرست کار داشته باشید. در آن صورت، هر وقت کاری از کارهای فهرست‌تان را انجام دهید، احساس مفیدبودن می‌کنید. یادتان باشد که لازم نیست برنامه ریزی تان بسیار دقیق و سخت‌گیرانه باشد. این برنامه فقط باید طوری باشد که احساس کنید روی زندگی و مشکلات روزمره‌تان تسلط دارید.

۳. برنامه‌های ۱۵دقیقه‌ای داشته باشید

برای اینکه بتوانید از شر خانهٔ نامنظم و نامرتب رها شوید و کارهای روزمره‌تان را به‌سرعت انجام دهید، هر روز بخشی از کارهای مربوط به خانه را انجام دهید. انجام‌دادن یک کار از فهرست کارها، می‌تواند احساس موفقیت به شما بدهد؛ تا جایی‌ که برای انجام‌دادن یک کار کوچک دیگر در روز بعد، پر از انگیزه شوید. این کارهای کوچک می‌توانند به سادگیِ مرتب‌کردن ایمیل‌ها، سازماندهی کشوی جوراب، تمیز‌کردن جعبهٔ داروها یا شستن سینک کثیف ظرف‌شویی باشد.

۴. تقسیم وظایف بزرگ به بخش‌های کوچک

برای اینکه کارهای بزرگ باعث وحشت شما نشوند، از کارهای کوچک شروع کنید؛ مثلا هنگام مرتب‌کردن آشپزخانه، ابتدا ظرف‌های کثیف را بشویید یا اول وسایل تاریخ‌مصرف‌گذشته را دور بریزید یا از شر وسایلی خلاص شوید که معمولا پای ثابت طبقه‌های کابینت‌تان هستند اما از آنها استفاده نمی‌کنید. اگر این وسایل قابلیت اهدا دارند، آنها را به خیریه‌ها هدیه بدهید. سپس روز بعد بقیهٔ وسایل را مرتب کنید (مثل مرتب‌کردن مواد خوراکی صبحانه، ادویه‌ها و حبوبات و قراردادن آنها در قفسه‌های مجزا).

پیپلز می‌گوید که هنگام مرتب‌کردن کمد لباس‌هایتان، ابتدا سبک زندگی و مدل لباس‌هایی را که این روزها می‌پوشید، در نظر بگیرید. آیا کمد لباستان معرف سبک‌ زندگی‌تان است؟ سبک زندگی به‌اندازهٔ بدن و حتی محیط‌های کاری‌مان پس از مدتی تغییر می‌کنند؛ بنابراین فقط لباس‌هایی را نگه‌دارید که برایتان مهم‌اند و آنها را دوست دارید.

پیپلز می‌گوید: «هرگز در بند این فکر نباشید که ممکن است لباسی را در آینده بپوشید. به‌جای این‌ کار از آنچه که امروز هستید و می‌خواهید باشید، بدون هیچ قضاوتی لذت ببرید.» بهتر است بگذارید دیگران هم از پوشیدن برخی از لباس‌هایتان لذت ببرند.

۵. از کودکانتان کمک بگیرید

آموزش سازماندهی و مرتب کردن خانه به کودکان هیچ‌گاه دیر نیست. بنابراین اگر در منزلتان کودک، نوه، خواهر یا برادرزاده‌ای دارید، از آنها در مرتب کردن خانه کمک بگیرید.

پیپلز می‌گوید: «جمع‌کردن وسایل را به نوعی بازی تبدیل کنید.» تشویق کودکان به مشارکت در سازماندهی و مرتب کردن خانه کمک می‌کند که کمال گرایی را کنار بگذارید، قدر تلاش‌های کودکانتان را بدانید و برای آنها ارزش قائل شوید.

هرچه بیشتر کودکان را در امور مرتب‌سازی خانه شریک کنید و به آنها کمک کنید که خلاقانه بیندیشند، آنها بیشتر به کمک‌کردن تمایل پیدا می‌کنند.

۶. وسایلی را که نمی‌خواهید، هدیه کنید یا بفروشید

اکنون که کابینت‌ها و کمدهای خود را تمیز کرده‌اید، آخرین مرحله، منظم‌کردن وسایل قدیمی‌تان است. برای خلاص‌شدن از وسایلی که نمی‌خواهید، از حلقهٔ دوستان و اعضای خانواده‌تان شروع کنید. از آنها بپرسید که آیا از میان وسایلی که شما نمی‌خواهید، چیزی لازم دارند یا خیر. البته به وسایل‌ مربوط به ارثیهٔ خانوادگی توجه بیشتری کنید.

همچنین می‌توانید برخی از وسایل‌ منزلتان را به خیریه ببخشید. هدیه‌دادن چیزی به کسی که به آن وسیله نیاز دارد، احساس خوبی به شما می‌دهد. درنتیجه راحت‌تر می‌توانید از برخی از وسایل خانه‌تان دست بکشید.

اگر هم می‌خواهید وسیله‌ای را بفروشید، می‌توانید از سایت‌های فروش آنلاین وسایل دست‌دوم شروع کنید.

کلام آخر

به‌محض اینکه سازماندهی و مرتب کردن خانه را شروع کردید، یادتان باشد که باید خانه‌ را متناسب با سبک زندگی خودتان مرتب کنید. در واقع این سازماندهی باید نشان‌دهندهٔ شخصیت شما باشد و شما آن را دوست داشته باشید.

منبع:

https://www.chetor.com/201539-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%87%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87/

موافقین ۰ مخالفین ۰

5 نشانه سمساری با انصاف

5 نشانه سمساری با انصاف در تهران که هر کسی باید آنها را بداند. موضوعی که در ادامه قرار است درباره آن صحبت کنیم. خدمات نیازمندی ها و سمساری یکی از خدمات لازم و ضروری در جوامع امروزی است. مانند هر شغل و حرفه ای سمساری ها هم مزیت های خاص خود را برای کاربران فراهم می نمایند.

برای مراجعه به یک سمساری معتبر آنلاین در سعادت آباد اینجا کلیک کنید.

خدمات سمساری از جمله خدماتی است که نبود آن مشکلات زیادی برای هر جامعه به دنبال خواهد داشت. خرید و فروش اجناس دست دوم باعث می شود تا هم کسانی که به این اجناس بی نیاز شده اند استفاده بهینه ای از آن داشته و آن را تبدیل به پول نقد کنند، و هم کسانی که به دلیل نداشتن سرمایه لازم برای خرید اجناس نو به دنبال خرید جنس دست دوم هستند بتوانند نیازهای خود را برطرف نمایند.

سمساری در این میان با فراهم نمودن شرایط مناسب می تواند اتصال دهنده این افراد به هم بوده و با ایجاد یک بستر مناسب این خرید و فروش را برای کاربر تسهیل کند. اما یکی از چالش های اصلی در این بین انتخاب یک سمساری با انصاف و با معرفت است. 5 نشانه سمساری با انصاف که در این مقاله با هم مرور خواهیم کرد می تواند راهکاری برای حل این مشکل برای کاربران باشد. از این رو با دقت به این نکات قبل از هر اقدامی برای خرید و فروش جنس دست دوم، فروشنده مطمئنمی پیدا کنید.

چه نیازی به سمساری با انصاف داریم؟

قبل از پرداختن به موضوع 5 نشانه سمساری با انصاف ابتدا باید دلایل اهمیت چنین موضوعی را با هم مرور کنیم. اصلاً آیا نیاز به چنین بررسی داریم؟ هر کسی در زندگی خود برای تنوع هم که شده گاها اقدام به عوض کردن وسایل خانه و دور و بر خود می نماید.خرید لوازم نو و یا دست دوم با کیفیت بهتر از وسایل قبلی نیازمند سرمایه است. حال برای تامین بخش قابل وجهی از این سرمایه می توانید وسایل قدیمی را به فروش بگذارید. این معامله از آن دست معامله هایی است که همیشه شاهد آن هستیم و در زندگی هر کدام از ما وجود دارد. از این رو با آشنایی با 5 نشانه سمساری با انصاف می توانید برای همیشه خود را از دریافت این خدمات راحت کنید.

 

 

در ادامه مقاله 5 نشانه سمساری با انصاف را با هم مرور می نماییم. همچنین کاربران هم در صورتی که تجربه ای از کار با سمساری های مختلف دارند را می توانند با ما در بخش دیدگاه ها به اشتراک بگذارند.

قیمت منصفانه خرید

مسلما اولین مورد از 5 نشانه سمساری با انصاف، قیمتی است که سمسار برای خرید این اجناس می پردازد. بسیاری از سمسارها عادت بدی که دارند به محض دیدن جنسی شروع به کوبیدن آن کرده و نقطه ضعف های آن را بیان می کنند. این یک ترفند قدیمی است که سمساری ها از این ترفند برای کاهش قیمت خرید کالاهای کارکرده مشتریان استفاده می کنند. البته این نکته را نمی توان کتمان نمود که سمسار نیز در این حرفه به دنبال خرید و فروش و کسب سود است. از این رو حاشیه سودی نیز برای سمسار باید در نظر گرفت.

اما نکته منفی که برخی از سمسارها از آن سوء استفاده می کنند، خرید اجناس افرادی که در اضطرار فروش قرار دارند، به قیمت بسیار پایین است. هر جنسی قیمتی دارد. هر چند تعیین قیمت اجناس دست دوم معمولاً با نوساناتی روبرو است، اما محدوده قیمتی مشخصی برای آن وجود دارد. عدول کردن از این محدوده قیمتی نشان از سودجویی سمساری از عدم آگاهی کاربر دارد.

قیمت فروش منصفانه

دومین نشانه از 5 نشانه سمساری با انصاف قیمت فروش منصفانه اجناس می باشد. صرف اینکه قیمت این اجناس از قیمت نو این وسایل کمتر باشد، دلیلی بر منصفانه بودن قیمت نمی باشد. یک سمساری با انصاف به نسبت قیمتی که برای خرید کالایی پرداخت کرده و هزینه هایی که برای تعمیر و ترمیم آن متقبل شده است بایستی قیمتی منصفانه در نظر بگیرد. تعیین قیمت فروش اجناس دست دوم یکی از چالش های اصلی پیش روی کاربران است. مسلما با توجه به مشخص نبودن این قیمت، همه چیز بسته به انصاف سمسار خواهد داشت.

صداقت در فروش

یکی از چالش های اصلی خرید اجناس دسته دوم سنجش کیفیت این محصولات است. بسیاری از افراد بدون در نظر گرفتن انصاف سعی دارند تنها برای کسب سود بیشتر هر کالایی را خرید و فروش کنند. فروش محصولات بی کیفیت که بر اثر کارکرد زیاد کیفیت خود را از دست داده و دیگر استفاده چندانی ندارند، یکی از فریب های بزرگی است که کاربران با آن روبرو هستند. از این رو یکی از اصلی ترین مورد از 5 نشانه سمساری با انصاف داشتن صداقت در فروش است. نفروختن کالاهای بی کیفیت و شکسته و یا مطرح کردن ایرادات موجود در آنها حداقل انتظاری است که کاربران از یک سمساری با انصاف خواهند داشت.

اجتناب از شعار دادن و اصطلاحاً تو سر مال زدن

خرید اجناس دست دوم با نازلترین قیمت، خرید اجناس کارکرده با بالاترین قیمت و … از جمله شعارهایی است که به وفور در میان سمساری ها رواج دارد. بسیاری از سمسارهای محترم از این شعارها برای جلب نظر مشتری استفاده کرده و پس از حضور در منزل شروع با کم کردن قیمت جنس شما می نمایند. استفاده از ترفندهای مذاکره برای خرید کالا با قیمت پایین تر در این مواقع افراد را وادار به فروش محصول نموده و تجربه تلخی را برای وی رقم می زند.

مشتری مداری

یکی دیگر از نشانه های سمساری با انصاف مشتری مداری است. بسیاری از سمسارها توجه زیادی به نیازهای مشتریان نداشته و تنها به دنبال کسب سود هستند. از این رو برای پیدا کردن سمساری با انصاف باید به دنبال موردی باشید که در کنار سود خود به فکر رضایتمندی مشتریان نیز باشد. پیدا کردن جنس هایی که مد نظر شما هستند و وقت گذاشتن برای شما یکی از اصلی ترین معیارها برای انتخاب سمسار با انصاف می باشد. فروشنده بایستی به دنبال ارائه بهترین ها به مشتریان خود باشد و مشتریان خود را به صورت دائمی حفظ کند.

منبع:

https://semsariiran.com/5-%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%B3%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%86%D8%B5%D8%A7%D9%81-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86/

موافقین ۰ مخالفین ۰

نحوه خرید و فروش لوازم دست دوم وآشنایی با سمساری

 

بسیاری از اوقات، هنگامی که نگاهی به زندگی خود میندازیم. متوجه این موضوع میشویم که زندگیمان پر از لوازمی شده است که دیگر به آنها نیاز نداریم یا برایمان تکراری شده اند و یا در برخی از مواقع هم ممکن است، قصد سفر یا مهاجرت را داشته باشیم و به تبع این دلایل و یا دلیل های دیگر، قصد فروش وسایل زندگی خود را میکنیم.

برای مراجعه به یک خریدار ضایعات در کرج اینجا کلیک کنید.

از طرفی دیگر ممکن است برای خانه یا محل کار خود به دنبال صندلی، مبلمان و وسایل گوناگونی باشیم و ترجیح بدهیم که برای این کار هزینه کمتری را پرداخت کنیم. به هر ترتیب راه حل تمامی این موضوعات مراجعه به سمساری است. این روزها سمساری های زیادی خدمات خرید و فروش لوازم دست دوم را در سراسر ایران انجام میدهند و در شهر تهران نیز سمساری های زیادی در مناطق مختلف دارای شعبه هستند.

به چه دلیل برای خرید وفروش لوازم دست دوم باید به سمساری مراجعه کنیم؟

ازآنجایی که لوازم خانگی از ابعاد بزرگی برخوردارهستند و جابجایی آنها کاری دشوار و سخت است. باید حتما برای جابجایی آنها از کارگرانی استفاده شود که ورزیده باشند و همچنین دارای تجربه کافی باشند تا به وسایل خانه آسیب نزنند.از طرفی فروش لوازم خانگی دست دوم کار خیلی ساده ای نیست و ممکن است شما نتوانید برای آنها مشتری پیداکنید.

 سمساری های مختلف،این معضلات را برای مراجعین خود حل کرده اند و خرید لوازم دست دوم را انجام میدهند و از طرفی دیگر اگر شما خریدار لوازم دست دوم  باشید و بخواهید وسایل خانه یا محل کار از جمله مبلمان،فرش و ... را به قیمتی پایین و مناسب تهییه کنید. میتوانید به یکی از سمساری ها مراجعه کنید و لوازم مد نظر خود را باقیمتی بسیار مناسب ترازبازار تهییه کنید.

مراحل خرید و فروش کالا در سمساری

در اکثر سمساری ها برای فروش لوازم دست دوم خود، کافیست تا باآنها تماس بگیرید. بعد از این مرحله، کارشناسان سمساری به منزل یا محل کار شما مراجعه میکنند و کار قیمت گذاری لوازم شما را انجام میدهند. پس از این مرحله در صورتی که شما از قیمت اعلامی راضی باشید. سمسارها پول را به شما پرداخت میکنند و کالا را به سمساری انتقال میدهند.

تا گذشته ای نه چندان دور، شما برای خرید لوازم دست دوم ناچار بودید تا به سمساری های مختلفی مراجعه کنید تا بتوانید کالای مورد نظر خود را تهیه کنید. اما با پیشرفت تکنولوژی و با توجه به این موضوع که خریدهای اینترنتی بسیار افزایش پیدا کرده است. سمساری ها برای آسودگی و راحت تر شدن کار مشتریان خود اقدام به راه اندازی  سمساری کرده اند. شما با مراجعه به وب سایت های خرید و فروش آنلاین لوازم دست دوم، میتوانید با خیالی آسوده اقدام به خرید کنید.

 برای خرید و فروش چه لوازمی نیاز به سمساری  داریم؟

سمساری خریدار کلیه لوازم خانگی و اداری دست دوم شما است و همچنین این مجموعه کار فروش تمامی این لوازم را انجام میدهد. اگر میخواهید مبلمان، لوازم برقی از جمله تلویزیون و یخچال خود را به فروش برسانید. کافی است تنها یک تماس باما بگیرید. کارشناسان متخصص ما در کمترین زمان ممکن برای قیمت گذاری لوازم به شما مراجعه میکنند و همه کارهای مورد نیاز را انجام میدهند.

منبع:https://donya-e-eqtesad.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D9%88%D8%A8-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%DB%8C-96/3802612-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%84%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D9%85-%D9%88%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%B1%DB%8C

موافقین ۰ مخالفین ۰

مقایسه تلویزیون های سونی با ال جی

وقتی در جستجوی بهترین تلویزیون برای خود هستید انتخاب‌های زیادی دارید که احتملا تلویزیون‌های سونی و ال جی نیز جزو گزینه‌های انتخابی شما هستند. این برندها هر دو هم تلویزیون های LED و هم مدل‌های OLED خوبی دارند. اما خب در کیفیت و ویژگی‌ها و امکانات با هم تفاوت دارند و هر کدام نقاط قوت و ضعف خود را دارند. ما در این مطلب از زومیلو به مقایسه تلویزیون سونی با ال جی می پردازیم و ان ها را از هر لحاظی با هم مقایسه می کنیم که قطعا می‌تواند در انتخاب مدل مناسب شما را راهنمایی کند پس با ما همراه باشید.

 فروشگاه سونی شهراد یک مرکز خرید تلویزیون در تهران می باشد.

تلویزیون های LED وتلویزیون older از پرطرفدارترین تلویزیون‌ها در حال حاضر هستند. تلویزیون‌های LED بهترین کیفیت تصویر را ارائه داده و به کاربر امکان می‌دهند که تجربه سینما، اما با یک صفحه نمایش کوچک تر را داشته باشند. تلویزیون‌های LED باریک بوده و می‌توانند با هر مکانی تطابق پیدا کنند. این بزرگترین مزیت در هنگام خرید است و شما می‌توانید تلویزیون ال ای دی را به راحتی بر روی دیوار نصب کنید و یا ان را به صورت امن و بی خطر بر روی پایه همراه تلویزیون نصب کنید.
در واقع بهترین تلویزیون‌ ال جی، تلویزیون‌های oled هستند که نقش تاثیرگذاری در بازار دارند. برندهای دیگر هم برای تولید تلویزیون های oled، از پنل اولد ال جی استفاده می‌کنند.
تلویزیون های سونی یک انتخاب بسیار ایمن هستند که کیفیت تصویر فوق العاده ای دارند. سونی مدل های منتاژ لهستان هم دارد. همچنین کیفیت ساخت ان ها بالاتر از حد متوسط است. مدل های بالارده ان قیمتشان بالا است اما مدل های میان رده مثل سری 8 ان جزو بهترین ها از هر لحاظی هستند.
نتیجه گیری مقایسه تلویزیون سونی با ال جی

 • اگر علاقه زیادی به اینترنت و استفاده از امکانات تلویزیون هوشمند خود دارید مناسب ترین گزینه برای شما اول ال جی و بعد سونی خواهد بود. تلویزیون های ال جی معمولا دستیار گوگل و آمازون الکسا را نیز پشتیبانی می کنند.
 • اگر قصد خرید تلویزیون با تکنولوژِی oled را دارید بهترین گزینه اول ال جی و سپس سونی است.
 • اگر تنها کیفیت تصویر و دوام طول عمر تلویزیون برای شما اهمیت دارد بهترین انتخاب میان رده های سونی است.
 • تلویزیون های ال جی دارای کنترل جادویی هستند و کارایی های زیادی دارد اما در حال حاضر تلویزیون های سونی موجود در بازار فاقد کنترل جادویی هستند. البته کنترل صوتی به کار برده شده در کنترل جادویی بیشتر یک سرگرمی است و زیاد روی ان حساب نکنید.
 • توجه داشته باشید که مقایسه باید بین یک رده از تلویزیون ها انجام شود یعنی اینکه شما نمی توانید سری 9 سونی رو با سری 7 ال جی مقایسه کنید و نتیجه بگیرید که سونی بهتر است.
 • تلویزیون های هوشمند کارایی های بیشتری دارند و سرگرمی های بیشتری را برای شما فراهم می کنند و اسمارت بودن در اینده ای نزدیک به یک استاندارد در تلویزیون ها تبدیل می شود. پس هوشمند بودن را جزو اولویت ها برای خرید قرار دهید.
 • سایز تلویزیون را متناسب با فضایی که در اختیار دارید و با توجه به فاصله تان تا صفحه نمایش تلویزیون انتخاب کنید تا بهترین کیفیت تصویر را دریافت کنید.

منبع:

www.zoomilo.com

موافقین ۰ مخالفین ۰

استراحت های بین مطالعه و تفریحات دوران کنکور

سبک زندگی در دوران کنکور قطعا با بقیه سال های زندگی تفاوت دارد و بایدبا برنامه ریزی مناسب و انتخاب بهترین روش ها این مسیر را تا انتها و به درستی ادامه بدهید. در سال کنکور همه به دنبال درس خواندن و یافتن بهترین روش های مطالعه ، بهترین منابع کتب کمک درسی ، بهترین اساتید کنکور و … هستند.

 

برای موفقیت در کنکور به سایت کنکور آباد مراجعه کنید.

شاید کمتر کسی به اهمیت تفریحات و استراحت های یک کنکوری فکر کند؛ با اینکه همین تفریحات و استراحت ها انرژی لازم و کافی را برای ادامه دادن به مسیر مهیّا می کند. پس انتخاب سرگرمی های درست و برنامه ریزی شده درطول دوران کنکور یکی از مهم ترین چالش های مسیر کنکور به حساب می آید.

متاسفانه با تشدید بیماری منحوس کرونا سرگرمی های گروهی و مکان های عمومی برای تفریح بسیار محدود شده و ناچاراً باید به سراغ تفریحات تک نفره وبازیابی انرژی بصورت انفرادی اقدام نمود.

به طور کلی استراحت های یک کنکوری به دو زمان تقسیم بندی می شود :

1)استراحت های کوتاه بین تایم های مطالعاتی

2) استراحت های چندساعته در پایان هفته

1) در دسته اول که معمولا بین 15 تا 30 دقیقه استراحت بین تایم های مطالعه می باشد موارد زیر کاربرد بیشتری دارند:

انجام ورزش های هوازی در خانه

ورزش های هوازی موجب تقویت سلامت قلبی عروقی، افزایش استقامت، کاهش استرس و نگرانی و افزایش انرژی می‌ شود.

از نمونه های ورزش هوازی می توان به حرکات پل ، پلانک، طناب زدن ، پروانه و درجا زدن اشاره کرد.

میتوانید از این لینک برای اطلاع دقیق تر از انواع حرکات هوازی استفاده کنید.  

 • مدیتیشن و گوش دادن به موزیک های بی کلام

مدیتیشن به شما کمک می کند تا تمرکز خود را افزایش دهید و در مواقع بحرانی، آرامش درونی خود را حفظ کنید.

شما می توانید مدیتیشن را هرجایی آغاز کنید، ولی داشتن مکان مخصوص در طول زمان به شما کمک می کند که حتی با نشستن در آن مکان به آرامش برسید. مکان مدیتیشن شما می تواند اتاقی مجزا باشد، فقط باید این نکته را مدنظر قرار دهید که هیچ آلودگی صوتی نباید در آن قسمت موجود باشد، هم چنین اتاق خوابتان به دلیل اینکه حس خواب آلودگی به شما می دهد، مکان مناسبی نیست. میتوانید مکان مخصوص خودرا با گل ها، سنگ، شمع و یا هرتصویر الهام بخشی که برایتان ایجاد انگیزه می کند، تزیین کنید. برای آموزش مدیتیشن می توانید ازکلیپ4دقیقه ای استفاده کنید.

 • تغذیه مناسب

تغذیه مناسب نقش مستقیم و موثری در یادگیری،افزایش حافظه، کاهش استرس و ضربان قلب ، تقویت سیستم ایمنی، تقویت سلامت جسمی و روحی دارد. پس در زمان های استراحت بین مطالعه به تغذیه خود اهمیت زیادی بدهید. برای اطلاع یافتن از شیوه تغذیه صحیح در دوران کنکور می توانید از مقاله تغذیه استفاده کنید.

 • دوش صبحگاهی

معمولا صبح دوش گرفتن از نوشیدن قهوه برای سرحال شدن، مفیدتر و مثمرثمرتر است.دوش گرفتن صبح ها می تواند متابولیسم شما را افزایش دهد و بیشتر هوشیار شوید.استفاده از آب سرد برای چند دقیقه آخر حمام می تواند به شما کمک کند در طول روز هوشیارتر و پرانرژی تر باشید. برای بیدار شدن درصبحنیز میتوانید از اپلیکیشن بسیار کاربردی alarmy استفاده کنید که شما تا وظیفه تعیین شده اپلیکیشن را انجام ندهید آلارم قطع نمی شود؛ مثل عکس گرفتن از سایر نقاط خانه، حل محاسبات ریاضی و … . 

قیلوله از مواردی است که هم در طب سنتی و هم در روایات اسلامی مطرح شده است. خواب قیلوله یا همان خواب نیمروز یک خواب کوتاه در میانه روز، حوالی ظهر حدود 20تا30 دقیقه است که سبب تجدید قوا می‌شود.

برخی فواید خواب نیمروز در روایات:

عامل تقویت حافظه است.

نعمتی است یاور برای بدن شما.

 • عدم استفاده از فضای مجازی و فعالیت هایی با هیجان بالا

همانطور که می دانید گشت وگذار در فضاهایی مثل اینستاگرام و هیجان دنبالکردن اخبار وحواشی منجر به ترشح دوپامین شده و انرژی بخش است؛ اما این انرژی، کوتاه مدت و مخرب است که ذهن شمارا برای شروع یک تایم مطالعاتی دیگرخسته کرده و اگر اتفاق هیجان انگیزی رخ داده باشد تمرکز کافی برای مطالعه را هم از دست خواهید داد. پس استفاده از موبایل را در زمان هایی پس از آخرین تایم مطالعه و نیز در پایان هفته اختصاص دهید. برای استفاده هایی نظیر مطالعه جزوه ، آزمون آنلاین و فعالیت های درسی وابسته به اینترنت ترجیحاً از گوشی والدین استفاده نمایید. به یاد داشته باشید یک نوتیفیکیشن می تواند به طور کل تمرکز درسی شما را تصاحب کند؛ تمرکزی که از هزاران پیامو حاشیه دیگری درسال کنکورتان ارزش فراتری دارد. یقین داشته باشید هیچکس کار مهمی با شما ندارد که نتواند در حد چندساعت منتظرتان بماند.

راهکارهای موثر در مدیریت فضای مجازی دوران کنکور: حذف کردن اپلیکیشن های اضافی ، محدود کردن شبکه های اجتماعی ، تغییر شماره تلفن همراه ، استفاده از گوشی ساده، نصب اپلیکیشن های مدیریت زمان؛ detox یک اپلیکیشن مدیریت زمان است که برای استفاده از هر برنامه ای زمان محدود دارید و پس از آن دیگر آن برنامه باز نخواهد شد.

2) در دسته دوم یعنی استراحت های چندساعته درپایان هفته میتوانیم از فعالیت هایی با انرژی و هیجان بالا استفاده کنیم:

 • فیلم سینمایی

درسال کنکور سعی کنید به سراغ تماشای سریال های طولانی نروید و از فیلم های سینمایی استفاده کنید؛ سریال معمولا ذهن و فکر آدمی را به سمت قسمت هایبعدی و دنبال کردن ادامه ماجرا سوق میدهد که این باعث درگیری ذهن شما و عدم تمرکز کامل بر فرآیند مطالعاتی شما

می شود.

یک فیلم سینمایی با ژانر مناسب سلیقه تان در پایان هفته مشاهده کنید.

 • ورزش و بازی مورد علاقه

ورزش ها و بازی های مورد علاقه ای که درطول هفته ممکن است زمان و انرژی زیادی از شما بگیرد موکول کنید به انتهای هفته. ساختن هیکل فیتنسی حرفه ای،که نیاز به ساعت ها تمرین سخت و مداوم روزانه دارد را بگذارید برای بعد ازکنکور… .

درانتهای هفته ورزشی پرهیجان را انتخاب کنید که ترشح ادرنالین را در بدنتان بالا ببرد، انرژی شما را بطور کامل تخلیه کرده و شب، زود و راحت به خواب بروید تا برای شروع صبح شنبه و هفته ای جدید آماده شوید.

 • وقت گذراندن با کسانی که به شما انرژی مثبت می دهند

سال کنکور به طور کامل دور افرادی که به هرطریقی به شما انرژی منفی می دهند و موجب تضعیف روحیه شما می شوند را خط بکشید؛ افرادی که شما را از اهداف بلندتان دور می کنند شایستگی وجودداشتن در زندگی شما را ندارند؛ هرچند ممکن است به آنها وابستگی شدیدی داشته باشید و نتوانید به راحتی آنانرا کنار بگذارید.

 اما در پایان هفته می توانید چندساعت از وقت خود را با افراد پرانرژی از خانواده یا دوستان بگذرانید.

 • پرهیز از مسافرت های طولانی مدت

اگر قصد سفر دارید شهرهای نزدیکتان را در حد 1الی2روز دراولویت قرار دهید و از رفتن به شهر های دور و چندین وچند روزه پرهیز کنید. وقفه افتادن بین مطالعه برای چندین روز متوالی می تواند آسیب جبران ناپذیری به روند مطالعاتی شما وارد کند. بسیاری از دانش آموزان با اعتقاد براینکه کتب درسی را همراه باخود می برند و در حین سفر به مطالعه می پردازند، کوله باری از کتاب همراه باخود برده و نه سفر لذت بخشی تجربه می کنند، نه مطالعه مفیدی دارند.

پس یک سفر کوتاه طبیعت گردی انتخاب کنید، ذهن خود را درحین سفر کاملاً آزاد کنید و در لحظه زندگی کنید؛ حسرت گذشته و نگرانی نسبت به آینده را رهاکنید.

منبع:

https://konkurabad.academy/2021/02/12/%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d8%ad%d8%aa-%d8%a8%db%8c%d9%86-%d9%85%d8%b7%d8%a7%d9%84%d8%b9%d9%87-%d8%aa%d9%81%d8%b1%db%8c%d8%ad%d8%a7%d8%aa-%da%a9%d9%86%da%a9%d9%88%d8%b1/

موافقین ۰ مخالفین ۰

خرید رنگ دیوار (بهترین رنگ دیوار پذیرایی)

رنگ دیوار به 4 دسته تقسیم میشود:
1.رنگ پلاستیک ( به دلیل اینکه قابل شستشو نیست، بیشتر برای سقف استفاده می‌شود)
2.رنگ روغنی مات و نیمه مات (رنگ روغنی مات بیشتر برای دیوارهای اتاق خواب ها استفاده می‌شود و رنگ روغنی براق بیشتر برای دیوارهای سالن و پذیرایی استفاده می‌شود)
3.رنگ اکیلیک
4. رنگ های طرح دار (بلکا و پتینه)
برای خرید رنگ دیوار از وب سایت جمیل کلیک کنید.

رنگ روغنی سفید براق​

رنگ روغن? براق آلک?دی جمیل بر اساس آخر?ن فرمو?س?ون موجود در صنا?ع رنگسازی و سازگار با آب و هوای چسبندگ? و قدرت پوشانندگ? مناسب ته?ه شده است .ا?ن رنگ دارای زمان خشک شدن، دوام پا?داری خوب? در برابر سا?ش و عوامل جوی از خود نشان م? دهد. لذا جهت مح?طهای داخل? و خارج? و کل?ه سطوح آهن?، چوب?، گچ?، س?مان?، آجری و آردواز پ?شنهاد م? شود. طریقه مصرف: سطح مورد نظر را از هرگونه آلودگ? و چرب? پاک کرده و سطح مورد نظر کاملا خشک باشد. بنا بر ضرورت، جهت از ب?ن بردن رنگهای قبل? م?توان از سنباده استفاده کرد. روش مصرف: رنگ روغنی براق آلکیدی جمیل را با مقدار مناسب تینر روغنی رقیق نموده و بر روی سطح اعمال نمایید. میزان اختلاط تینر به رنگ بستگی به درجه حرارت محیط، سطح زیر کار و نیز وسیله رنگ آمیزی دارد. اعمال رنگ در دمای محیط بالای 10 درجه سانتیگراد، دمای سطح 3 درجه بالاتر از نقطه شبنم و رطوبت کمتر از 80 درصد توصیه می شود. انبارداری: محتویات ظرف را در محیط خشک، خنک و دور از نور مستقیم خورشید و با تهویه مناسب نگهداری نمائید. بعد از مصرف، درب ظرف را محکم ببندید.

رنگ روغنی سفید مات​

رنگ روغن? مات آلک?دی جمیل بر اساس آخر?ن فرمو?س?ون موجود در صنا?ع رنگسازی و سازگار با آب و هوای چسبندگ? و قدرت پوشانندگ? مناسب ته?ه شده است .ا?ن رنگ دارای زمان خشک شدن، دوام پا?داری خوب? در برابر سا?ش و عوامل جوی از خود نشان م? دهد. لذا جهت مح?طهای داخل? و خارج? و کل?ه سطوح آهن?، چوب?، گچ?، س?مان?، آجری و آردواز پ?شنهاد م? شود. طریقه مصرف: سطح مورد نظر را از هرگونه آلودگ? و چرب? پاک کرده و سطح مورد نظر کاملا خشک باشد. بنا بر ضرورت، جهت از ب?ن بردن رنگهای قبل? م?توان از سنباده استفاده کرد. روش مصرف: رنگ روغنی مات آلکیدی جمیل را با مقدار مناسب تینر روغنی رقیق نموده و بر روی سطح اعمال نمایید. میزان اختلاط تینر به رنگ بستگی به درجه حرارت محیط، سطح زیر کار و نیز وسیله رنگ آمیزی دارد. اعمال رنگ در دمای محیط بالای 10 درجه سانتیگراد، دمای سطح 3 درجه بالاتر از نقطه شبنم و رطوبت کمتر از 80 درصد توصیه می شود. انبارداری: محتویات ظرف را در محیط خشک، خنک و دور از نور مستقیم خورشید و با تهویه مناسب نگهداری نمائید. بعد از مصرف، درب ظرف را محکم ببندید.

رنگ اکرولیک سفید- مات​

رنگ روغنی سفید براق جمیل​

رنگ روغن? براق آلک?دی جمیل بر اساس آخر?ن فرمو?س?ون موجود در صنا?ع رنگسازی و سازگار با آب و هوای چسبندگ? و قدرت پوشانندگ? مناسب ته?ه شده است .ا?ن رنگ دارای زمان خشک شدن، دوام پا?داری خوب? در برابر سا?ش و عوامل جوی از خود نشان م? دهد. لذا جهت مح?طهای داخل? و خارج? و کل?ه سطوح آهن?، چوب?، گچ?، س?مان?، آجری و آردواز پ?شنهاد م? شود. طریقه مصرف: سطح مورد نظر را از هرگونه آلودگ? و چرب? پاک کرده و سطح مورد نظر کاملا خشک باشد. بنا بر ضرورت، جهت از ب?ن بردن رنگهای قبل? م?توان از سنباده استفاده کرد. روش مصرف: رنگ روغنی براق آلکیدی جمیل را با مقدار مناسب تینر روغنی رقیق نموده و بر روی سطح اعمال نمایید. میزان اختلاط تینر به رنگ بستگی به درجه حرارت محیط، سطح زیر کار و نیز وسیله رنگ آمیزی دارد. اعمال رنگ در دمای محیط بالای 10 درجه سانتیگراد، دمای سطح 3 درجه بالاتر از نقطه شبنم و رطوبت کمتر از 80 درصد توصیه می شود. انبارداری: محتویات ظرف را در محیط خشک، خنک و دور از نور مستقیم خورشید و با تهویه مناسب نگهداری نمائید. بعد از مصرف، درب ظرف را محکم ببندید.

رنگ روغنی سفید براق جمیل 1 لیتری​

رنگ روغن? براق آلک?دی جمیل بر اساس آخر?ن فرمو?س?ون موجود در صنا?ع رنگسازی و سازگار با آب و هوای چسبندگ? و قدرت پوشانندگ? مناسب ته?ه شده است .ا?ن رنگ دارای زمان خشک شدن، دوام پا?داری خوب? در برابر سا?ش و عوامل جوی از خود نشان م? دهد. لذا جهت مح?طهای داخل? و خارج? و کل?ه سطوح آهن?، چوب?، گچ?، س?مان?، آجری و آردواز پ?شنهاد م? شود. طریقه مصرف: سطح مورد نظر را از هرگونه آلودگ? و چرب? پاک کرده و سطح مورد نظر کاملا خشک باشد. بنا بر ضرورت، جهت از ب?ن بردن رنگهای قبل? م?توان از سنباده استفاده کرد. روش مصرف: رنگ روغنی براق آلکیدی جمیل را با مقدار مناسب تینر روغنی رقیق نموده و بر روی سطح اعمال نمایید. میزان اختلاط تینر به رنگ بستگی به درجه حرارت محیط، سطح زیر کار و نیز وسیله رنگ آمیزی دارد. اعمال رنگ در دمای محیط بالای 10 درجه سانتیگراد، دمای سطح 3 درجه بالاتر از نقطه شبنم و رطوبت کمتر از 80 درصد توصیه می شود. انبارداری: محتویات ظرف را در محیط خشک، خنک و دور از نور مستقیم خورشید و با تهویه مناسب نگهداری نمائید. بعد از مصرف، درب ظرف را محکم ببندید.

منبع:

https://jamilpaint.com/post-detail/27/%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%B1%D9%86%DA%AF-%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D8%B1-%7C-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D9%86%DA%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D8%B1-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%7C-%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AF-2021

 

 

 

موافقین ۰ مخالفین ۰